facebook
Aktuality -> IT Business - 18. 2. 2020 16:01 - Zdeněk Gric

Edookit se stal součástí skupiny Unicorn

Unicorn Systems, evropská společnost poskytující informační systémy a řešení z oblasti informačních technologií, koupila 100% podíl ve společnosti Edookit, která pod stejnojmennou značkou poskytuje školám moderní informační systém včetně elektronické žákovské knížky. Systém zjednodušuje výuku, podporuje řízení a plánování a zaměřuje se především na komunikaci mezi školou, studenty a rodinou. Unicorn touto akvizicí rozšiřuje své působení v oblasti vzdělávání.„Vzdělávání se věnujeme systematicky. Akvizicí rozšiřujeme portfolio produktů a služeb o řešení, které zjednodušuje výuku a administrativu na školách a zajišťuje komunikaci mezi školou, žáky a rodinou. Nabídneme školám snadný přístup k online vzdělávání a našim kurzům Red Monster využívajícím nejmodernější technologie. Naší ambicí je poskytovat tato řešení nejen v Česku, ale i v dalších zemích,“ říká Jan Jaroš, generální ředitel a předseda představenstva Unicorn Systems.

Roman Vejražka, výkonný ředitel Edookit, uvádí: „S myšlenkou na lepší propojení školy a rodiny jsme v Edookitu začali vyvíjet komplexní cloudový školní informační systém. Od prvních verzí z roku 2009 prošel rozsáhlým vývojem a dnes již pomáhá na stovkách škol nejen v Česku. Spojení s Unicorn Systems přinese zákazníkům výhody a funkce, které jim pomohou ve výuce i v organizaci školního provozu. Vznikne unikátní nabídka, jež pomůže zlepšit vzdělání v plně cloudovém prostředí. Tedy výuka kdekoliv, kdykoliv a bez instalace z mobilu i počítače.“

Týmy obou společností spojí své znalosti a zkušenosti, které povedou k dalšímu rozvoji systému Edookit a k podpoře vzdělávání s využitím moderních prostředků. Základní, střední a odborné školy získají přehledný systém využívající nejnovější technologie a zázemí společnosti Unicorn.


 
Atos
  

- Inzerce -

Ransomware, hybridní spisy, docházkové systémy a text mining

IT Systems 3/2020Březnové vydání IT Systems jsme připravovali v situaci, kdy je prakticky celý svět zasažen pandemií nového koronaviru. Ať bude další vývoj pandemie jakýkoli, je zřejmé, že nás koronavir zastihl v mnoha ohledech nepřipravené. Podobně nepřipravení jsme ovšem často i proti virům v kybernetické podobě. I proto jsme jako téma na obálku aktuálního vydání zvolili ransomware, tedy vir, který představuje vážnou hrozbu pro informační systémy, na nichž jsme stále více závislí.