Aktuality -> IT společnost - 27. 7. 2005

Dvě nové tváře pro kancelář Check Pointu v Praze

CheckPoint277.jpgCheck Point Software Technologies oficiálně oznámil posílení svého českého zastoupení o dva odborníky.  Do pozice manažer partnerského kanálu v zemích střední a východní Evropy byl jmenován Daniel Šafář (1974, vlevo), který do Check Pointu přichází po devíti letech ve společnosti Sun Microsystems Czech. Jeho hlavním úkolem na nové pozici je rozvoj partnerské prodejní sítě v České republice a okolních zemích. Vzhledem k plně nepřímému způsobu prodeje produktů společnosti Check Point je spolupráce se schopnými a spolehlivými partnery základem úspěchu. Pokud nepracuje, věnuje svůj čas svým dvěma malým dcerám a svojí ženě. Baterie dobíjí sportem, od dětství je aktivním hráčem fotbalu, nebo četbou literatury faktu.

Druhou posilou společnosti Check Point Software Technologies v České republice se stal Luděk Hrdina (1973), který řídí veškeré marketingové aktivity společnosti v regionu střední a východní Evropy z pozice marketingového manažera. Pro své působení má skvělé předpoklady mimo jiné díky několikaleté spolupráci se zastoupeními společnosti Check Point v regionu. Luděk Hrdina absolvoval masovou komunikaci a politologii na Fakultě sociálních věd UK a v posledních třech letech pracoval pro Check Point jako konzultant. Vedle oborů, které vystudoval, řadí mezi své zájmy informační technologie a alternativní hudbu. S manželkou se snaží vychovávat syna a dceru. Volný čas tráví většinou s rodinou, ve zbytku se pokouší co nejvíce vytěžovat své horské kolo.

 
  

- PR -

Automatizace, AI a DevOps: jak se mění každodenní práce IT týmů

Způsob, jakým dnes fungují IT týmy, se rychle mění. Tlak na rychlost dodávky, stabilitu systémů i bezpečnost vedou k tomu, že tradiční přístupy přestávají stačit. Místo ruční správy, izolovaných nástrojů a oddělených rolí se prosazuje automatizace, úzké propojení vývoje a provozu a stále častěji i zapojení umělé inteligence. Infrastructure as Code, AI asistenti i nové nástroje ukazují, jak zrychlit vývoj i provoz bez chaosu.

  

- PR -

Paměti a disky v roce 2026 stále zdražují. Jak z toho ven?

Trh s počítačovými komponentami prochází turbulentním obdobím. Operační paměti stojí dvojnásobek oproti loňsku, úložiště následují stejný směr a odborníci předpovídají, že situace se nezlepší ještě několik let. Jestli i vy jste zameškali tu správnou dobu na upgrade či koupi nového počítače či notebooku, máte vůbec ještě šanci pořídit je za slušnou cenu?