facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Komunikace a sítě - 6. 12. 2006

Dva standardy - jedna síť

siemens_hongkong_649.gif.jpgSpolečnost Siemens vyvinula technické řešení pro rádiové sítě, které umožňuje operátorům snižovat jejich náklady. Jednu základnovou stanici lze současně provozovat jako GSM i W-CDMA stanici a využívat tak stávající GSM infrastrukturu na maximum - ve všech částech sítě. Nejnovějšími přírůstky v produktové řadě Siemens “One Network” jsou W-CDMA stanice pro GSM pásmo 900 MHz a gateway Surpass hiD 3100, která převádí data v mobilní transportní síti prostřednictvím protokolů TDM, ATM a IP a stává se tak ideálním rozhraním mezi rádiovou a přenosovou sítí. Na hongkongském veletrhu ITU Telecom World/3G World Congress Siemens poprvé předvede kompletní infrastrukturu svého konceptu “One Network”.

Klíčem ke konkurenceschopnosti operátorů je snižování nákladů. K zajištění co nejefektivnějšího přenosu stále rostoucího objemu dat z multimediálních aplikací a hlasových hovorů vyvinul Siemens řešení umožňující přenos W-CDMA dat na GSM frekvenci 900 MHz. Všechny komponenty sítě jsou schopny pracovat v režimu GSM i W-CDMA - od přístupu až k páteřní síti, transportu a řízení sítě.Úspory v nákladech na instalaci jsou významné. Používá-li se totiž stejná frekvence 900 MHz, lze využít nejen všech existujících základnových stanic, ale i antén, kabelů a (dalších) důležitých částí základnové stanice GSM. Dalších úspor lze dosáhnout při provozu kombinované sítě GSM/W-CDMA, kdy provoz, údržba i páteřní síť jsou sdílené.

 
  

- PR -

Od tabulek k centralizovanému systému řízení výroby

Implementace ERP Vision zefektivnila využití výrobních dat


modV současné době je poměrně běžným požadavkem společností, které implementují ERP systém, vyřešení podpory řízení některých klíčových procesů. S přípravou takových řešení je obvykle spojeno nejvíce práce na projektu implementace. Na začátku často bývá představa ideálního stavu, ale chybí detailní pohled včetně uvědomění konkrétních datových toků. Popravdě ani není v silách zákazníků tyto detaily zpracovat. 

  

- PR -

Umělá inteligence už není pro české firmy tabu

IT Systems 5/2025V aktuálním vydání IT Systems je opět hlavním tématem umělá inteligence, která v českých firmách stále více nachází uplatnění. Potvrzují to i závěry reportu Digitalizace podniků, který vydala společnost Asseco Solutions. Jiří Hub, CEO Asseco Solutions, jej shrnul slovy, že české podniky se opřely do digitalizace a umělá inteligence už pro ně není tabu. Stále ovšem mají co objevovat, protože ze studie společnosti McKinsey vyplývá, že potenciál AI zatím využívá jen zlomek firem a její implementaci v Česku táhnou především sektory bankovnictví, pojišťovnictví a e-commerce.