Asseco Helios 2
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 16. 8. 2012

Dva nové NAS servery Qnap do racku

pojmou až 16 pevných disků

Umax ve spolupráci se společností Qnap Systems uvádí na český trh nové NAS servery TS-1679U-RP a TS-EC1679U-RP do racku. Oba jsou vybaveny výkonnými procesory Intel a pojmou až 16 pevných disků. Mezi oficiálně podporovanými přitom nechybí ani 4 TB pevný disk značky Hitachi, takže celková hrubá kapacita serveru může být až 64 TB. Jedná se tedy o high-end modely určené pro náročná použití v korporátní sféře. Model Qnap TS-1679U-R je vybaven procesorem Intel Dual Core i3-2120 taktovaným na frekvenci 3,3 GHz. Jeho operační paměť typu DDR3 má kapacitu 2 GB a nechybí ani 512 MB DOM paměti.


Výše mířený model Qnap TS-EC1679U-RP je naopak vybaven ještě výkonnějším a čtyřjádrovým procesorem Intel Xeon E3-1225 s frekvencí až 3,1 GHz. Operační paměť DDR3 o velikosti 4 GB podporuje také ECC (Error Checking and Correcting) technologii. Ta dokáže zjistit případně nastalou chybu a napravit jí. Přitom právě zvolený procesor, operační paměť a počet pozic pro pevné disky pasuje tento model na vůbec nejvyšší v nabídce výrobce.

Mezi další parametry nových NAS serverů patří čtveřice gigabitových portů, které je možno rozšířit ještě o další dvě gigabitové síťové karty. Za zmínku stojí vedle jiného také podpora VMware ready.

Cena rackového NAS serveru TS-1679U-RP činí 114 990 Kč a u vyššího modelu TS-EC1679U-RP 135 990 Kč s DPH. Oba servery jsou již dostupné na objednávku.

 


 
  

- Inzerce -

Přejděte na cloud pomocí řešení QNAP

Objevte možnosti hybridních cloudových aplikací QNAP


QNAPCloud je dnes klíčovým pojmem v odvětví IT, ať už se budeme bavit o ukládání dat, sdílení souborů či vzdáleném přístupu až po vzdálené zálohování. Společnost QNAP poskytuje různá cloudová řešení, která integrují veřejné cloudové služby pro spolupráci s QNAP NAS a usnadňuje tak podnikům implementaci hybridních cloudových aplikací s vyšší nákladovou efektivitou, flexibilitou a bezpečností.

  

- Inzerce -

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

Moderní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.