facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 13. 10. 2018

Dva nové modely tiskáren Epson WorkForce Pro A4 RIPS

Společnost Epson oznámila uvedení dvou nových modelů tiskáren WorkForce Pro A4 RIPS (Replaceable Ink Pack System). Multifunkční tiskárna 4 v 1 WF-C579RDTWF a tiskárna WF-C529RDTW jsou vhodné pro firmy, které potřebují tisknout velké množství stran. Multifunkční tiskárna WF-C579RDTWF formátu A4 disponuje jednoprůchodovým oboustranným skenerem s automatickým podavačem dokumentů (ADF) s rychlostí 60 ipm . Tiskárna WF-C529RDTW jako jedna z mála jednoúčelových firemních tiskáren formátu A4 nabízí bezpečný intuitivní tisk pomocí aplikace Epson Print Admin.



Marcel Divín, Branch Office Manager společnosti Epson CZ & SK, říká: „Vysoká výtěžnost inkoustu až 50 000 stran černobíle a 20 000 barevně, vysoká rychlost oboustranného skenování a široká škála řešení pro firemní workflow dělá z těchto výrobků tahouny každé kanceláře. Vysoká výtěžnost inkoustu znamená nízké náklady. Technologie inkoustového tisku s menším počtem výměnných dílů zase snižuje skryté náklady na servis a jiné zásahy.“

Menší rozměry ještě více usnadňují umístění těchto modelů do kanceláří nebo do míst s omezeným prostorem, například zdravotnických zařízení. Nízká spotřeba energie a nulové emise skleníkových plynů snižují dopad na životní prostředí, odolnější konstrukce pak zvyšuje využitelnost těchto modelů na 240 000 stran oproti 150 000 u jejich předchůdců.

K vyšší produktivitě přispívají další parametry – rychlý výstup první strany (FPOT) za 4,8 sekundy černobíle a 5,3 sekundy barevně z pohotovostního režimu, rychlost tisku až 24 stran za minutu barevně i černobíle (podle normy ISO) a vysoká rychlost oboustranného skenování 60 ipm. Technologie inkoustového tisku nepotřebuje teplo, takže na rozdíl od laserových tiskáren není třeba čekat, až se tiskárna zahřeje. Maximální kapacita papíru 1330 listů snižuje potřebu doplňování.

Díky kompatibilitě s produkty nezávislých dodavatelů, které využívají rozhraní Epson Open Platform, lze s tiskárnami používat externí softwarová řešení od dodavatelů PaperCut, Nuance, Y Soft a dalších. Firmy mohou využít i vlastní řešení společnosti Epson, jako jsou například Epson Print Admin, Document Capture Pro a Epson Device Admin.

Tiskárny WF-C579RDTWF a WF-C529RDTW budou k dispozici od října.


 
  

- PR -

Umělá inteligence už není pro české firmy tabu

IT Systems 5/2025V aktuálním vydání IT Systems je opět hlavním tématem umělá inteligence, která v českých firmách stále více nachází uplatnění. Potvrzují to i závěry reportu Digitalizace podniků, který vydala společnost Asseco Solutions. Jiří Hub, CEO Asseco Solutions, jej shrnul slovy, že české podniky se opřely do digitalizace a umělá inteligence už pro ně není tabu. Stále ovšem mají co objevovat, protože ze studie společnosti McKinsey vyplývá, že potenciál AI zatím využívá jen zlomek firem a její implementaci v Česku táhnou především sektory bankovnictví, pojišťovnictví a e-commerce.

  

- PR -

Digitalizace účetních a HR procesů pro módní řetězec v 16 zemích

I maloobchod, i když je to tradiční obor, může využít moderní technologie k automatizaci a digitalizaci svých procesů. Díky tomu získá náskok před konkurencí i v oblasti zaměstnávání. Přečtěte si, jak interní procesy řeší maloobchodní řetězec PEPCO.