facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 9. 11. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

Dropbox si vybral disky WD Ultrastar 20TB pro zvýšení kapacit datových center

WDSpolečnost Western Digital se nově může pochlubit velmi zvučnou referencí. Služba Dropbox totiž jako jedna z prvních uznala pevné disky WD Ultrastar 20TB SMR za způsobilé pro své aplikace a nasadila je pro zvýšení kapacit datových center. Tyto disky používají technologií SMR (Shingled Magnetic Recording), kvůli které byla společnost Western Digital nedávno terčem kritiky. Technologie SMR totiž není vhodná pro aplikace s velkým pracovním zatížením a v kombinaci s některými souborovými systémy (např. ZFS), kde jsou lepší volbou disky s technologií CMR (Conventional Magnetic Recording). Dropbox ale nyní svojí volbou potvrzuje, že disky s technologií SMR mají také své přednosti díky kombinaci nejvyšší ukládací hustoty při nejnižších nákladech na vlastnictví (TCO).



Produktová řada HDD disků Ultrastar DC HC650 přinesla jako první v odvětví HDD disk s kapacitou 20TB a poskytuje špičkové hodnoty nákladů na vlastnictví (TCO) pro škálovatelná podniková a cloudová datacentra díky vysoké hustotě ukládání dat a vylepšené energetické spotřebě. Produktová řada disků Ultrastar DC HC650 má navíc několik doplňkových technologických inovací, mimo jiné odvětvově první nasazení technologie EAMR (energy-assisted magnetic recording), odvětvově první trojstupňový aktuátor a pátou generaci technologie HelioSeal.

Dropbox proto použije tyto pevné disky s technologií SMR jako základ úložišť pro ukládací platformy stavěné na míru s multi exabajtovou kapacitou.

„Pro udržení konkurenceschopnosti musíme být schopni rychle inovovat a rozšiřovat funkcionality i škálovatelnost našich aplikací. Těšíme se na to, jak nasadíme SMR disky s vyšší kapacitou, nyní až 20 TB, abychom i nadále snižovali naše náklady a poskytovali našim zákazníkům vyšší přidanou hodnotu,“ uvedl k výběru nových disků Andrew Fong, viceprezident společnosti Dropbox.

Western Digital Ultrastar DC HC650


 
  

- PR -

Modernizace IS je příležitost přehodnotit způsob práce

IT Systems 4/2025V aktuálním vydání IT Systems bych chtěl upozornit především na přílohu věnovanou kybernetické bezpečnosti. Jde o problematiku, které se věnujeme prakticky v každém vydání. Neustále se totiž vyvíjí a rozšiřuje. Tematická příloha Cyber Security je příležitostí podívat se podrobněji, jakým kybernetickým hrozbám dnes musíme čelit a jak se před nimi můžeme chránit. Kromě kybernetické bezpečnosti jsme se zaměřili také na digitalizaci průmyslu.

  

- PR -

Jak zajistit vzornou docházku u zaměstnanců v terénu?

Díky digitalizované evidenci do­cház­ky, která snižuje admi­ni­stra­tiv­ní zátěž personalistů a eliminuje nepoctivé praktiky zaměstnanců, můžete ušetřit až statisíce korun ročně. Pozdní příchody, dřívější odchody, půjčování kartiček nebo čipů, falešné přesčasy nebo evidence příchodu či odchodu na nesprávném místě — to vše se negativně projeví na výši vašich mzdových nákladů.