facebook
Aktuality -> IT společnost - 8. 4. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

Dobrovolníci z IBM pomáhají školám rozjet online výuku přes Cisco Webex

IBM & CiscoŽáci českých státních a soukromých škol mohou nadále „navštěvovat“ své třídy pomocí nástrojů pro online vzdělávání. Jedním z nich je i bezplatný nástroj Cisco Webex, který v kombinaci s podporou dobrovolníků ze společnosti IBM pomáhá českým učitelům a studentům ze 60 pilotních škol pokračovat ve svých třídách ve formátu virtuálního vzdělávání.Partnerství mezi společnostmi IBM a Cisco pro implementaci nástrojů distančního vzdělávání se rychle rozšiřuje napříč evropskými školami. V současné době se do programu zapojilo 1600 škol, 100 000 studentů a 2 800 dobrovolníků IBM.

V České republice poskytuje partnerství školám přístup, správu a podporu nástroje pro videokonference a spolupráci Cisco Webex, který nabízí jednoduché a intuitivní funkce pro e-vzdělávání. Projekt byl zaveden v 60 státních školách s podporou více než 100 dobrovolníků IBM, kteří aktivně pomáhají těmto školám využívat technologie k pokračování v učení.

„Ihned po zahájení současné pandemie nabídla společnost Cisco společnostem, institucím a školám po celém světě zdarma nástroje Webex na podporu online výuky. Dále poskytujeme zdarma webináře pro učitele v celé České republice, abychom jim pomohli s nastavením virtuálních učeben, pomocí řešení videokonferencí a řešení problémů souvisejících s jejich technologiemi. Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s IBM, která pomocí stovky dobrovolníků v České republice poskytuje pomocnou ruku školám a učitelům,“ říká Michal Stachnik, generální ředitel Cisco pro Českou republiku a Slovensko.

„Pro pracovníky IBM je každodenní rutinou používat technologie spolupráce na dálku a nyní mohou jako dobrovolníci pomáhat školám, aby se také s tímto formátem cítily dobře,“ říká Jan Louda, specialista vztahů s univerzitami ve společnosti IBM Česká republika. Proto náš tým pro vztahy s univerzitami vytvořil lokalizovanou stránku se všemi důležitými informacemi ibm.biz/jedeme-online.“

„Podporu učitelů považujeme na začátku za nejdůležitější. Proto je každé škole přidělen dobrovolník, který pomáhá školit učitele, testovat jejich fungování a pomáhat jim při používání platformy pro online vzdělávání. Chceme být u učitelů, protože se společně snažíme změnit způsob práce a pomoci jim rychle se přizpůsobit digitální transformaci vzdělávání,“ dodává Kristina Kosatíková, manažerka IBM pro společenskou odpovědnost pro region střední a východní Evropy.

Kompletní virtuální učebna

Cisco Webex je kompletní řešení pro spolupráci. Jeho verze Meetings zahrnuje nejen videokonference, ale také možnost sdílení plochy a aplikací, multimediálních zdrojů a průzkumů v reálném čase. Tyto funkce poskytují kompletní virtuální učebnu, kde se studenti účastní lekcí v režimu hosta, aniž by museli mít uživatelský účet. Všechno je řízeno z osobní místnosti učitele, který „zve“ studenty, ovládá zvuk - utlumuje mikrofon studentům, když to potřebuje - a může nahrát přednášku, aby ji sdílel a studenti si ji mohli shlédnout i později.

Verze Cisco Webex Teams usnadňuje spolupráci mezi učiteli a zaměstnanci školy díky pokročilým funkcím chatu, videokonference a sdílení dokumentů a obrazovky ve strukturovanějším prostředí.

Podpora učitelské komunity

IBM nabízí učitelské komunitě podporu při zavádění a používání této platformy. Asi 100 firemních profesionálů se přihlásilo jako dobrovolníci, ihned po vydání výzvy, proto jsme mohli pomoci prvním učitelům v řádech dnů. Dobrovolníci z IBM ČR, kteří také pracují na dálku ze svých domovů pomocí Cisco Webex platformy poskytnou učitelům zaškolení, aby mohli tuto platformu co nejlépe využít. Stejně tak jim budou moci poskytnout telematickou pomoc v reálném čase, aby vyřešili jakékoli pochybnosti nebo technický problém. Cisco také vytvořilo podpůrné video průvodce.

Ochrana osobních údajů a zabezpečení

Na rozdíl od některých jiných populárních aplikací nabízí platforma Cisco Webex pokročilé bezpečnostní a šifrovací nástroje, které zajišťují soukromí a bezpečnost dat a obsahu vyměňovaných v relacích.


 
  

- Inzerce -

Význam automatizace a digitalizace v post-pandemickém světě

IT Systems 6/2020V aktuálním vydání IT Systems se věnujeme především roli digitálních technologií v post-pandemickém světě. Zatímco se život postupně vrací do normálu, podniky se musí pustit do sanace škod a začít revitalizovat své provozy a procesy. Pandemie připravila pro mnohé firmy intenzivní zatěžkávací zkoušku. Současně ale jasně ukázala, čemu by podniky měly věnovat pozornost, aby svou provozuschopnost zabezpečily i do budoucnosti.

  

- Inzerce -

Chytře na odečty energií

EnewiPotřebujete vzdáleně odečítat data z elektroměru, vodoměru nebo plynoměru? Potřebujete ze sebraných hodnot vystavovat faktury? Potřebujete vzdáleně odečítat hodnoty z teploměru, vlhkoměru, tlakoměru, čidla osvitu nebo z jiného čidla environmentálních veličin? Nebo dokonce na základě těchto hodnot dálkově sledovat nebo ovládat jiná zařízení?