facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 2. 7. 2019

Do společnosti DXC Technology nastoupil expert na právo a IT Robert Baxa

V červenci 2019 se k k týmu společnosti DXC Technology připojil přední český odborník na IT právo a informační systémy Mgr. Bc. Robert Baxa, LL.M., který se po několikaletém působení ve veřejné správě vrací zpět do soukromého sektoru. Na nové působiště si přináší manažerské zkušenosti z působení jak ve světě IT businessu, tak veřejné správy. Zastával vysoké řídící funkce v mezinárodních IT společnostech a na Ministerstvu práce a sociálních věcí. Ve společnosti DXC se ujme funkce Senior Territory Sales Managera, přičemž jeho hlavním úkolem bude řídit a rozvíjet obchodní příležitosti zejména pro veřejnou správu.



Mgr. Bc. Robert Baxa, LL.M. (46) získal znalosti a odbornost studiem právnických vysokých škol v kombinaci s četnou certifikací v IT oblasti i projektového řízení. Po několikaleté manažerské praxi v českých i mezinárodních společnostech nastoupil v roce 2014 do veřejného sektoru. Působil jako poradce pro ITC a právo v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky a také na Ministerstvu práce a sociálních věcí, kde prošel pozicemi od poradce pro oblast ICT, přes vrchního ředitele informačních technologií, až na pozici náměstka ministra pro oblast informačních technologií.


 
  

- PR -

Modernizace IS je příležitost přehodnotit způsob práce

IT Systems 4/2025V aktuálním vydání IT Systems bych chtěl upozornit především na přílohu věnovanou kybernetické bezpečnosti. Jde o problematiku, které se věnujeme prakticky v každém vydání. Neustále se totiž vyvíjí a rozšiřuje. Tematická příloha Cyber Security je příležitostí podívat se podrobněji, jakým kybernetickým hrozbám dnes musíme čelit a jak se před nimi můžeme chránit. Kromě kybernetické bezpečnosti jsme se zaměřili také na digitalizaci průmyslu.

  

- PR -

Transformace bankovnictví a pojišťovnictví v éře umělé inteligence

Umělá inteligence se stala hy­ba­te­lem digitální revoluce ve finančním sektoru. Přináší bezprecedentní možnosti automatizace, personalizace služeb a optimalizace rizik. Přestože potenciál AI je enormní, jen malá část bank má připravenou komplexní strategii pro její implementaci.