facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 15. 11. 2013

Dial Telecom převzal společnost ET Telekomunikace

Společnost Dial Telecom oznámila převzetí zákazníků pražského provozovatele sítě pro přenos dat, hlasu a obrazu ET Telekomunikace. Do jmění Dial Telecomu nově přešla část společnosti poskytující služby elektronických komunikací maloobchodním zákazníkům. Ještě před fúzí došlo k rozdělení společnosti ET Telekomunikace na dvě části. Větev firmy, která se zabývala poskytováním služeb elektronických komunikací a souvisejících služeb maloobchodním zákazníkům, přešla přímo do jmění Dial Telecom. Divize zabývající se provozem sítí byla převedena na společnost Fiber Services. Jejím vlastníkem, stejně jako společnosti Dial Telecom, je DIVENNO HOLDINGS. Společnost ET Telekomunikace tímto zaniká.



Sloučení se společností ET Telekomunikace je dalším ze série kroků Dial Telecomu, kterým operátor ve druhém pololetí 2013 posiluje pozici na tuzemském telekomunikačním trhu. V říjnu společnost odkoupila brněnský MAXPROGRES telco, společnost, která se zabývá výstavbou a pronájmem optických tras. Již v září pak Dial Telecom dokončil fúzi s dosavadní dceřinou společností STAR 21 Networks, předním poskytovatelem služeb „poslední míle“.

 
  

- PR -

Umělá inteligence už není pro české firmy tabu

IT Systems 5/2025V aktuálním vydání IT Systems je opět hlavním tématem umělá inteligence, která v českých firmách stále více nachází uplatnění. Potvrzují to i závěry reportu Digitalizace podniků, který vydala společnost Asseco Solutions. Jiří Hub, CEO Asseco Solutions, jej shrnul slovy, že české podniky se opřely do digitalizace a umělá inteligence už pro ně není tabu. Stále ovšem mají co objevovat, protože ze studie společnosti McKinsey vyplývá, že potenciál AI zatím využívá jen zlomek firem a její implementaci v Česku táhnou především sektory bankovnictví, pojišťovnictví a e-commerce.

  

- PR -

Digitalizace účetních a HR procesů pro módní řetězec v 16 zemích

I maloobchod, i když je to tradiční obor, může využít moderní technologie k automatizaci a digitalizaci svých procesů. Díky tomu získá náskok před konkurencí i v oblasti zaměstnávání. Přečtěte si, jak interní procesy řeší maloobchodní řetězec PEPCO.