Devět z deseti zpráv je SPAM

Spam na českém internetu dosáhl 89 procent

spamSpolečnost GAUZY ve své zprávě oznámila, že počet spamových zpráv v prosinci dosáhl 89 procent ze všech e-mailů, které v tomto měsíci proběhly českým internetem. "V datovém objemu tvořil spam z tohoto obsahu sice pouze 0.02 procenta," doplňuje statistiku obchodní ředitel Gauzy s.r.o. Miroslav Radvan, "jeho počet vzhledem k celkovému počtu mailů už však tolik příznivý není: devět z deseti zpráv bylo vyhodnoceno jako nevyžádaná pošta."

V únoru 2007 zaznamenal odborný server Spamy.cz prudký nárůst nevyžádaných reklamních e-mailů zejména z Číny a Jižní Koreje, kde došlo k aktivaci nových botnetů - rozsáhlých sítí, které mají až stovky tisíc strojů. Experti předpovídali do konce roku spamovou hladinu 90 procent a realita jejich prognózu potvrdila. Spamová kalkulačka na serveru uvádí, že firmu s 10 zaměstnanci, z nichž každý má jednu e-mailovou schránku, do které denně dorazí průměrně 10 nevyžádaných obchodních zpráv, stojí čas na stahování a třídění těchto e-mailů 27 504 Kč ročně.


 
  

- PR -

Veolia pomáhá obcím v boji se suchem

a díky systému GIST Aplikace dokáže také lépe čelit povodním


Společnost Veolia pracuje již řadu let na projektu řízení propojených vodovodních soustav v Česku. Její systém chytrých dispečinků umožňuje obcím redistribuci upravené vody do lokalit s akutním nedostatkem. Jde o příklad projektu, který pomáhá bojovat s klimatickou změnou na regionální úrovni. Součástí softwarového řešení chytrých dispečinků je také Povodňový informační systém vyvinutý ve spolupráci společností Středočeské vodárny a GIST Consulting. Povodňový informační systém funguje jako modul platformy GIST Aplikace.

  

- PR -

Audit IT technologií

Udělejte první krok k modernímu a bezpečnému IT


Odpovídá stav vašich IT technologií dnešním standardům a vašim potřebám? Jsou vaše data v bezpečí? Potýkáte se často s výpadky systémů a nedostupností dat? Odpovědi i příčiny vám odhalí audit IT.