facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 22. 4. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

DEPO přinese revoluci nejen do spisové služby

DEPOZásadní materiál DEPO (nebo-li Další Elektronizace Postupů Orgánů veřejné moci) téměř po ročním připomínkování a úpravách úspěšně prošel v březnu Poslaneckou sněmovnou a dá se předpokládat jeho hladké schválení v Senátu ČR. Cílem této modernizace je omezit informační povinnost fyzických i právnických osob vůči veřejnému sektoru v duchu sympatického hesla „Obíhat mají data, nikoliv osoby“.Návrh upravuje přes 150 zákonů a vytváří tak právní podmínky pro implementaci zákona o právu na digitální službu. Aby bylo možné se včas připravit na přelomové změny, společnost Exponet pořádá online konferenci DEPO a spisová služba, na které řada předních odborníků seznámí účastníky s dopady do oblasti spisových služeb.

Jiří Úlovec, ředitel odboru archivní správy a spisové služby, seznámí účastníky s vývojem legislativy v oblasti archivnictví a spisové služby v souvislosti s DEPO včetně dalšího postupu a očekávaného vývoje legislativy. Další přednášející Karolína Šimůnková, metodička Národního archivu, říká ke své přednášce: „DEPO má přímý a významný dopad na rozsah a způsob vedení spisových služeb u různých původců. Novelizace zákona o archivnictví a spisové službě v souvislosti s DEPO způsobuje konec spisové služby v listinné podobě a mění rozsah a způsoby vedení spisové služby u veřejnoprávních původců.“

Pozvání na konferenci přijal i Robert Piffl, Document Management Expert, který se ve svém vystoupení zaměří na atestaci systémů spisových služeb a související změny vyhlášky a NSeSSL. Účastníci se seznámí s plánem postupu úprav NSeSSL, tvorbou postupů pro a-testaci a časovým harmonogramem celého procesu zavedení a-testace do praxe. Autor se následně soustředí na doporučení pro veřejnoprávní původce s ohledem na povinnost vedení spisové služby pouze v a-testovaných systémech eSSL. Samostatnou část příspěvku bude tvořit problematika rozhraní mezi eSSL a dalšími systémy včetně dopadu a-testace na tuto problematiku.

Konference DEPO a spisová služba se koná online 5. 5. 2021 od 9:00 do 12:00.

Více informací a registrace na https://depo1.konference.cz/.


 
  

- Inzerce -

Creo Parametric – představení klíčových funkcí

Porovnejte je s vaším CAD řešením


Creo Parametric je jedním z nejpropracovanějších CAD řešení, která využívají nejúspěšnější firmy po celém světě. Autorem tohoto řešení je firma PTC, která již desítky let udává trendy ve vývoji a směřování CAD technologií. V následujících řádcích se vám pokusím představit některé klíčové funkce, které jsou součástí balíku Creo Design Essentials.

  

- Inzerce -

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

Helios
- inzerce -