- Přehledy IS
- APS (25)
- BPM - procesní řízení (23)
- Cloud computing (IaaS) (10)
- Cloud computing (SaaS) (31)
- CRM (52)
- DMS/ECM - správa dokumentů (20)
- EAM (17)
- Ekonomické systémy (68)
- ERP (75)
- HRM (28)
- ITSM (6)
- MES (33)
- Řízení výroby (36)
- WMS (28)
- Dodavatelé IT služeb a řešení
- Datová centra (25)
- Dodavatelé CAD/CAM/PLM/BIM... (41)
- Dodavatelé CRM (38)
- Dodavatelé DW-BI (50)
- Dodavatelé ERP (66)
- Informační bezpečnost (48)
- IT řešení pro logistiku (51)
- IT řešení pro stavebnictví (26)
- Řešení pro veřejný a státní sektor (27)


















![]() | Přihlaste se k odběru zpravodaje SystemNEWS na LinkedIn, který každý týden přináší výběr článků z oblasti podnikové informatiky | |
![]() | ||
Datové centrum DataSpring v Lužicích oslavilo první narozeniny
Právě před rokem uvedla společnost DataSpring do provozu nové datové centrum v Lužicích u Hodonína, ze kterého nabízí široké portfolio cloudových služeb. Zdaleka nejde jen o housing technologií, ale různé služby typu IaaS, PaaS, dále služby jako zálohování do cloudu, databázové řešení MS SQL, nebo Visual Analytics a také vývoj aplikací na míru nebo expertní služby v oblasti Business Intelligence, optimalizace a měření procesů.


Datové centrum v Lužicích získalo od certifikační autority Uptime Institute certifikaci úrovně Tier III a disponuje tedy tzv. souběžnou správou. Souběžná správa znamená, že údržbu jakékoli části centra lze vykonávat bez výpadku v jeho činnosti. Napájecí systémy i datová propojení s národními a nadnárodními sítěmi jsou rovněž zálohována. Dostupnost center s certifikací Tier III činí 99,982 %.
Kapacita datového centra v Lužicích je až 10 000 serverů a jeho úložiště pojme 30 petabytů dat. Za první rok fungování získal DataSpring přes 20 zákazníků. Velká část datového centra na své využití stále ještě čeká. Spektrum a objem poskytovaných služeb ale rychle roste. Měsíčně roste obrat poskytovaných služeb o 30 % a v souvislosti s tím se rozšiřuje i tým datového centra, které nyní zaměstnává téměř 90 lidí.
Aktuální novinkou je zejména rozšíření nabízených služeb na platformě Microsoft Azure a na bázi analytického řešení Visual Analytics, kteří v Evropě formou služby nabízejí pouze dvě datové centra. Mezi nové služby datového centra patří také mapový informační server GeoClouds.
19.6. | ITeuro Solution Day 2025 |
23.9. | PragVue 2025 |
1.10. | Cyber Attacks 2025 |
21.10. | Bezpečnosť a dostupnosť dát 2025 |
11.11. | Umělá inteligence v IT infrastruktuře 2025 |
Formulář pro přidání akce
18.6. | Webinář: Jak optimalizovat nákupní procesy s Odoo? |
29.9. | The Massive IoT Conference |