facebook
Aktuality -> IT Business - 24. 4. 2015

DataSpring spouští datové centrum v Lužicích

Společnost DataSpring otevřela nové datové centrum v Lužicích na Hodonínsku. Poloha datového centra klientům DataSpring poskytuje pokrytí regionu střední Evropy. Lužice jsou v blízkosti Brna, které je centrem IT v České republice, a jsou také dobře dostupné z Prahy, z Bratislavy nebo z Vídně. Lokalita byla zvolena tak, aby se minimalizovala míra dopadu možných rizik, jako jsou například živelné katastrofy, a datové centrum mohlo fungovat i bez externího zdroje energie. Nepřetržitý chod je možný díky dvěma nezávislým rozvodům energie a 2 + 1 dieselagregátům.Kapacita datového centra je až 10 000 serverů a jeho úložiště pojme 30 petabytů dat. Pokud by všechna tato data měla být nahrána na DVD s kapacitou 4,7 GB, bylo by zapotřebí 6,7 milionu DVD.

 

Společnost DataSpring, která je stoprocentně vlastněná investiční skupinou KKCG, navazuje na podporu pracovního trhu v kraji a nabízí pracovní příležitosti mladým lidem. „Chceme dát příležitost i studentům bez praxe formou stáží a zkrácených úvazků. Plánujeme spolupráci s vybranými univerzitami,“ dodal Martin Smekal, generální ředitel společnosti DataSpring.

 

„V současné době jsou našimi klienty společnosti skupiny KKCG, ale navazujeme a rozvíjíme i vztahy s klienty z komerční sféry, kterým nabízíme vysokou kvalitu služeb,“ dále uvedl Smekal.

 

Společnost DataSpring je držitelem certifikátu Tier III udíleného společností Uptime Institute. Tier III garantuje v podstatě nepřetržitý provoz IT a zároveň umožňuje údržbu instalovaných technologií bez ovlivnění chodu centra. Dostupnost Tier III center činí 99,982 %.


 
  

- Inzerce -

Spolupráce Lenovo a AMD přináší firmám EPYCká řešení pro datová centra

AMD LenovoVzájemné partnerství společností Lenovo a AMD bylo dlouhé roky orientováno především na počítače a mobilní zařízení. Nejnovější kapitola této spolupráce se však odehrává na poli datových center.