facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Komunikace a sítě - 6. 5. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

D-Link usnadňuje správu svých nejprodávanějších přepínačů

Nuclias ConnectD-Link oznámil, že její nejprodá­vanější řada smart řízených pře­pínačů DGS-1210 je nově kompa­tibilní s bezplatným softwarem pro správu sítě Nuclias Connect. Nová aktualizace tak poskytuje uživatelům kompatibilních zařízení centralizovanou správu sítě bez dodatečných nákladů. Nuclias Connect přitom nabízí bezlicenční možnost centralizované správy až 1 000 zařízení síťových přepínačů a bezdrátových přístupových bodů.Nuclias Connect lze nasadit jako lokální software pro správu sítě i jako řešení hostované v cloudu. Je vhodný i pro rozsáhlé podniky, kampusy nebo detašované pobočky, kterým umožňuje monitorovat a konfigurovat celou drátovou i bezdrátovou síť.

Nuclias Connect

Integrace řízených přepínačů řady DGS-1210 do systému Nuclias Connect umožňuje správcům sítě rychlý a snadný přístup k důle­ži­tým informacím o přepínači, jako jsou adresy IP/MAC, verze firmwaru, využití provozu na portu, výkon PoE a využití CPU/paměti. Možnost vidět stavy všech portů přepínačů ze všech sítí i lokalit podniku prostřednictvím jediné obrazovky umožňuje rychle reagovat na problémy v reálném čase. Systém navíc vytváří detailní přehled situace, který pomáhá předvídat rizikové situace ještě dřív, než nastanou.

Nuclias Connect

Nuclias Connect také umožňuje správcům sítě odesílat batch konfigurace portů, rozhraní IP, nastavení tras, VLAN, správy přístupů a aktualizací firmwaru do více přepínačů současně, čímž šetří čas a minimalizuje riziko chyby.

Nuclias Connect


 
  

- Inzerce -

Nový IT normál? Cloudové služby a otevřený vývoj

Současné nároky na IT a trendy, které podnikům pomohou rozvíjet jejich podnikání a obstát do budoucna v konkurenci, ukázal Red Hat Summit, výroční konference a událost roku v oblasti open source, která proběhla 10. – 11. května. Letošní ročník Red Hat Summitu byl tzv. hybridní, více než 80 přednášek a diskusních panelů je přístupná virtuálně, část programu se odehrála živě v americkém Bostonu. Kromě představení několika klíčových technologických partnerství, například s General Motors, ukázal Red Hat i své produktové novinky. Zeptali jsme se Davida Bečvaříka, technologického lídra pro Českou republiku a Slovensko v Red Hatu, jakou roli nyní v podnikovém IT hraje open source a které z ohlášených novinek jsou zásadní pro náš trh.

  

- Inzerce -

Jak BI a controlling pomůže zlepšit výkon výrobní společnosti

Běžná praxe ve výrobním pod­ni­ku: Obchodní ředitel hodnotí výkonnost týmu, rentabilitu zákazníků a produktů. Výrobní ředitel hlídá efektivitu vytížení zdrojů a správnost kalkulací. Ředitel nákupu a logistiky sleduje zajištění materiálem a kvalitu dodavatelů. Finanční ředitel zajišťuje financování a analyzuje hospodářský výsledek.