eWay
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 15. 11. 2011

D-Link DNS-345 ShareCenter pro SMB

Výkonné NAS zařízení pro zálohování dat ve firmě i doma

D-Link DNS-345 ShareCenter je nové síťové úložiště dat (NAS) pro náročné uživatele v profesionálním prostředí i domácnostech. Do tohoto úložného zařízení se dvěma gigabitovými síťovými porty se dají nainstalovat až čtyři pevné disky. Zařízení je navrženo jako centrum sdílených dat pro všechny uživatele v síti. Díky vestavěnému souborovému serveru mají uživatelé přístup přes internet ke všem sdíleným souborům. Technologie RAID 5, implementovaná v novém zařízení, zaručuje vysokou spolehlivost systému.


D-Link DNS-345 ShareCenter přináší uživatelům v domácích kancelářích i ve firmách cenově výhodnou příležitost pro efektivní správu zálohování dat. Toto zařízení je navíc vybaveno mediálním serverem s certifikací DLNA. Umožňuje streamování mediálního obsahu ve vysokém rozlišení.

DNS-345 ShareCenter – přehled hlavních vlastností

  • 2× 10/100/1000 Mb/s port pro gigabitový ethernet
  • 1× port USB 2.0 pro tiskárnu nebo UPS (záložní napájecí zdroj)
  • Možnost instalace až čtyř 3,5“ pevných disků SATA
  • Sedm režimů provozu: Standard, JBOD, RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 10 a RAID 5 + Hot Spare
  • Vestavěný FTP, iTunes a UPnP AV server (Universal Plug-and-Play)
  • Rozmanité možnosti zálohování -  například přes USB port pomocí předinstalovaného softwaru FarStone nebo pomocí Apple Time Machine
  • Různé doplňky, například AjaXplorer, Photo Center a Audio Streamer, které lze nainstalovat dodatečně přes uživatelské rozhraní

DNS-345 ShareCenter nabízí prostor až pro čtyři pevné disky SATA s kapacitou až 3 TB. Instalace běžných 3,5" disků je velmi snadná a nejsou k ní zapotřebí žádné kabely ani speciální nástroje. Jednoduché je také nastavení konfigurace pro ukládání dat, které nabízí sedm různých provozních režimů. Například režim RAID 5 umožňuje redundantní ukládání dat na několik pevných disků. Vestavěný procesor běží na frekvenci 1,6 GHz a pracuje s 512 MB RAM. Díky tomu má zařízení ve srovnání s předchozím modelem vyšší výkon. O pohodlný vzdálený přístup k souborům se stará integrovaný webový souborový server (WebDAV). Oprávnění uživatelé se mohou po zadání jména a hesla připojit k DNS-345 také vzdáleně přes internet, když jsou zrovna někde na cestách.

Kromě možnosti snadného rozšiřování úložné kapacity vyniká DNS-345 také svými rozsáhlými zálohovacími funkcemi. Umožňuje nejen pohodlné automatické zálohování dat, ale také obnovu starších verzí souborů. Uživatelé Windows mohou spoléhat na zálohovací funkce vestavěné v NAS nebo na předinstalovaný program  FarStone. Příznivce platformy Apple potěší, že je toto řešení kompatibilní se zálohovacím softwarem Time Machine. Všichni uživatelé DNS-345 ShareCenter mají navíc přístup k USB portu zařízení, který lze využít pro připojení dalšího zařízení pro ukládání dat.

Systém bez disků je k dostání za 7550 Kč (bez DPH).


 
Helios
  

- Inzerce -

ERP IS KARAT napomáhá digitalizaci výrobní dokumentace i vývoji produktu

IS KARAT modul DMS – Náhled dokumentaceVý­voj no­vé­ho pro­duk­tu a je­ho vý­ro­ba přes pro­to­typ až k pro­duk­tu opa­ko­va­né vý­ro­by. To je hlav­ní cíl spo­leč­nos­ti VF NU­CLE­AR, kte­rá do­dá­vá pro­duk­ty ra­di­ač­ní och­ra­ny do ja­der­ných elek­trá­ren, la­bo­ra­to­ří i zdra­vot­nic­kých za­ří­ze­ní v ČR, ale i do ce­lé­ho svě­ta. A to i dí­ky sprá­vné kom­bi­na­ci a vy­u­ži­tí vý­rob­ních mo­du­lů ERP KARAT.

  

- Inzerce -

Úsměv namísto podpisu a robot na místě prodavače

IT Systems 11/2020V novém vydání IT Systems se věnujeme trendům v digitalizaci bankovnictví a finančního sektoru, který je sice vnímán jako velmi konzervativní odvětví, ale ve vztahu k informačním technologiím patří naopak mezi ty nejprogresivnější. Tlak konkurence i nebankovních institucí a požadavky zákazníků totiž nutí celé odvětví, aby přijímalo nejnovější technologie.