facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT společnost - 30. 9. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Czechitas hostili mezinárodní konferenci womENcourage

Minulý týden od středy 22. 9. do pátku 24. 9. 2021 proběhla osmá mezinárodní konference oslavující ženy v IT – womenENcourage. Konferenci pod záštitou ACM-W (Association for Computing Ma­chin­ery – Women) organizovala česká neziskovka Czechitas, která se věnuje vzdělávání žen a dětí v oboru IT.„Cílem a mottem konference bylo stavět mosty mezi komunitami pro podporu inovací. Z průběhu mám pocit, že se nám to opravdu podařilo a propojili jsme akademiky a lidi z byznysu s komunitami po celém světě. Díky společné komunikaci vznikla spousta zajímavých vazeb, jež mohou být v budoucnu zdrojem pro další inovativní projekty,“ říká za organizátory Barbora Bühnová z Czechitas.

Na mezinárodní konferenci se zaregistrovalo celkem 260 účastníků. Během tří dnů připravili Czechitas celkem 25 přednášek, workshopů a panelových diskuzí. Dále byl součástí konference také kariérní veletrh a závěrečný hackathon. Setkání se díky nejistým vládním opatřením uskutečnilo ve virtuálním prostoru a připojila se na něj řada expertů a specialistů z 38 zemí světa.

Mezi významné vystupující osobnosti patří určitě česká místopředsedkyně evropské komise Věra Jourová, australská ředitelka AI institutu společnosti Deloitte, chorvatská profesorka robotiky a ředitelka švédského centra autonomních systémů Danica Kragic, kanadská profesorka isoftwarového inženýrství Margaret-Anne Storey, poradkyně pro digitální transformaci Estonska Anett Numa, ředitelka sekce vzdělání a inkluze v organizaci UNESCO Justine Sass, ředitel pro strategii a inovace EMEA regionu společnosti Honeywell Tomáš Szaszi a mnoho dalších. Jména všech vystupujících se dají nalézt zde.

„Nejvíce mě v programu zaujaly vystoupení estonských řečnic. Je vidět, že Estonsko je hodně před námi, co se týče digitalizace a přístupu vůbec. Z dalších vystupujících bych určitě dala do popředí Jayu Baloo z Avastu, která hovořila o internetové bezpečnosti a o tom, jak je důležité učit děti o možných hrozbách, co na ně na internetu číhají,“ konstatuje spoluorganizátorka akce Olga Maximová z Czechitas.