facebook LinkedIN LinkedIN - follow

CZ.NIC zavádí certifikaci registrátorů

Od začátku roku 2008 se v Česku počet firem nabízejících doménové registrace téměř ztrojnásobil. To s sebou nese nejen cenový boj výhodný pro zákazníka, ale také zvyšující se nepřehlednost celkové nabídky na trhu. Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, proto představilo projekt certifikace registrátorů s cílem poskytnout zájemcům o domény základní přehled o úrovni služeb jednotlivých registrátorů a definovat ideální vlastnosti a funkce registračního systému a souvisejících služeb. Certifikace je dobrovolná a registrátor ji může kdykoliv podstoupit na základě vlastní žádosti. Při hodnocení jsou zohledněna kritéria jako možnost registrovat doménu .CZ, kvalita nápovědy a dokumentace, technická funkčnost systému či doplňkové služby. Podle jejich úrovně může registrátor získat až pět hvězdiček, přičemž od jedné hvězdičky je oprávněn používat označení Registrátor certifikovaný pro maloobchod.



Projekt hodnocení je určen registrátorům zaměřeným na koncového zákazníka. Kritéria hodnocení jsou tudíž definována podle potřeb tohoto typu klienta. V rámci projektu se tak změní i podoba záložky o registrátorech na adrese www.nic.cz; od této chvíle se bude pořadí registrátorů domén .CZ řídit výsledky hodnocení. U jednotlivých registrátorů najdou zájemci také ikony IPv6, DNSSEC a mojeID, které symbolizují, že daný registrátor tuto technologii nebo službu podporuje, nebo návod, jak nejrychleji a nejlépe zaregistrovat doménu .CZ.


 
  

- PR -

Jak zajistit vzornou docházku u zaměstnanců v terénu?

Díky digitalizované evidenci do­cház­ky, která snižuje admi­ni­stra­tiv­ní zátěž personalistů a eliminuje nepoctivé praktiky zaměstnanců, můžete ušetřit až statisíce korun ročně. Pozdní příchody, dřívější odchody, půjčování kartiček nebo čipů, falešné přesčasy nebo evidence příchodu či odchodu na nesprávném místě — to vše se negativně projeví na výši vašich mzdových nákladů.

  

- PR -

Pět způsobů, jak AI změní náš svět k nepoznání

AI_analyzuje_data-PR.jpegUmělá inteligence (AI) a strojové učení (ML) přináší už více než 10 let podnikům i výzkumníkům stále možnosti. Ať už jde o využití prediktivní analýzy k předvídání údržby zařízení, nástroje počítačového vidění, které dávají oči robotům na automatických montážních linkách, nebo digitální dvojčata sloužící k simulaci fungování továren, měst, a dokonce i celých ekonomik, seznam aplikací poháněných AI je dlouhý a stále se prodlužuje.