facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT společnost - 24. 7. 2008

Creditinfo jmenovala produktového manažera

Na novou pozici produktového manažera společnosti Creditinfo Solutions nastoupil od počátku července Petr Ševčík, který bude řídit rozvoj automatizovaného schvalovacího systému Decision Maker a inteligentního vymáhacího systému Debt Master. Petr Ševčík před nástupem do Creditinfo Solutions řídil jedno z oddělení controllingu společnosti ČEZ, které zpracovávalo agendu pěti divizí a pěti dceřiných společností. Jeho cílem bylo sledování klíčových výkonnostních parametrů, jejich nastavování a vyhodnocování. Ve společnosti eBanka na pozici projektového manažera byl zodpovědný za implementaci systému řízení rizika ve společnosti HomeCredit, a to hned na třech trzích. Petr působil také v americké kanceláři společnosti CZECHTRADE v Chicagu. Zde spolupracoval na tvorbě studií o americkém trhu pro české podniky, propagaci českých produktů a služeb či pořádání obchodních výstav. Zkušenosti s předpovídáním kvality úvěrového portfolia či správou kapitálové přiměřenosti a vývojem bankovní úvěrové strategie také získával za svého působení v Komerční bance, kde byl členem oddělení Řízení úvěrového portfolia a zastával pozici senior analytika. Petr je ženatý a s dcerou i synem se aktivně věnuje squashi a horskému kolu nebo odpočívá u piána či kytary.



 
  

- PR -

Umělá inteligence už není pro české firmy tabu

IT Systems 5/2025V aktuálním vydání IT Systems je opět hlavním tématem umělá inteligence, která v českých firmách stále více nachází uplatnění. Potvrzují to i závěry reportu Digitalizace podniků, který vydala společnost Asseco Solutions. Jiří Hub, CEO Asseco Solutions, jej shrnul slovy, že české podniky se opřely do digitalizace a umělá inteligence už pro ně není tabu. Stále ovšem mají co objevovat, protože ze studie společnosti McKinsey vyplývá, že potenciál AI zatím využívá jen zlomek firem a její implementaci v Česku táhnou především sektory bankovnictví, pojišťovnictví a e-commerce.

  

- PR -

Digitalizace účetních a HR procesů pro módní řetězec v 16 zemích

I maloobchod, i když je to tradiční obor, může využít moderní technologie k automatizaci a digitalizaci svých procesů. Díky tomu získá náskok před konkurencí i v oblasti zaměstnávání. Přečtěte si, jak interní procesy řeší maloobchodní řetězec PEPCO.