eWay System
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Komunikace a sítě - 22. 11. 2011

ČR světovým rekordmanem v počtu zabezpečených domén

Společnost ACTIVE 24 během minulého týdne zabezpečila již stotisící .CZ doménu pomocí technologie DNSSEC a stále je registrátorem s největším počtem takto zabezpečených domén. Doména .CZ je se svými téměř 150 000 zabezpečenými doménami pomocí DNSSECu na pozici světového leadera. Velkou zásluhu na tom má i sdružení CZ NIC, které DNSSEC v České republice zavedlo již v říjnu 2008 a dále ho aktivně podporuje. Technologie DNSSEC je rozšířením systému DNS směrem k většímu zabezpečení doménových jmen a snižuje výrazně možnost jejich zneužití. Například riziko odposlechu e-mailů, phishingu, podvržení informací pod cizím jménem atd. je s DNSSEC minimální. DNSSEC tedy představuje pro majitele i uživatele domén bezpečnostní jistotu. Všichni zákazníci ACTIVE 24 mohou využívat tento profesionální bezpečnostní standard zdarma, v rámci registračního poplatku za .CZ doménu.V České republice podporuje technologii DNSSEC již 32 registrátorů, celkem je zabezpečeno 148 947 domén, což je 17 % ze všech zaregistrovaných .CZ domén, kterých je 866 324. Každá šestá doména je tedy technologií DNSSEC zabezpečena. Ve světovém měřítku podporuje DNSSEC již 84 doménových koncovek, mezi nejznámější patří například .com, .eu, .info.


 
  

- Inzerce -

Data je třeba chránit. Jak bude vypadat jejich ukládání v roce 2021?

SeagateObjem dat na Zemi nekontrolovatelně roste. Podle průzkumu společnosti IDC pro firmu Seagate zaznamenají podniky v příštím roce nárůst objemu generovaných dat o 42 %.

  

- Inzerce -

Jak zastavit ransomware? Správnou ochranou koncových bodů

SophosPolovina IT manažerů uvádí, že byli v loňském roce napadeni ransomwarem. Ve třech případech ze čtyř se přitom útočníkům podařilo zašifrovat data. Průměrné globální náklady na nápravu těchto škod přesáhly 16 milionů korun, vyplývá z průzkumu společnosti Sophos mezi 5000 IT manažery ve 26 zemích. Jak nejlépe chránit koncové body před ransomwarem?