facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 19. 5. 2021 - Zdeněk Gric

CN Group má novou pobočku v Hradci Králové

Česká společnost CN Group otevřela pobočku v Hradci Králové. Firma, která se zabývá vývojem softwarových řešení na míru, nabídne ve městě od června práci téměř dvaceti vysoce kvalifikovaným pracovníkům a v budoucnu očekává další růst. Po Praze a Zlíně se jedná o její třetí kanceláře v rámci České republiky a společně s Bratislavou a rumunskou Bukureští již o pátou pobočku firmy v rámci Evropské unie.



Nové kanceláře se v Hradci Králové nachází v prostorách budovy Palace Office, jen pár minut pěšky od hradecké náplavky. „Od nové pobočky si slibujeme zejména dostupnost zkušených vývojářských kapacit,“ vysvětlil CEO společnosti Michal Širica. „Na dostatek zkušených vývojářů v lokalitě poukazuje mimo jiné přítomnost řady vývojářských firem. Přímo v Hradci, ale i v nedalekých Pardubicích se navíc nachází univerzity, které nabízejí studium informatiky. S oběma momentálně navazujeme spolupráci.“ Vedoucím pobočky bude podle Michala Širici Jan Černý.

Podle Michala Širici přitom otevření nové pobočky souvisí s celkovým růstem firmy a s její dobrou ekonomickou kondicí. „Firmě se daří, a to navzdory ekonomické krizi způsobené koronavirovou pandemií. Loni, v prvním roce ekonomického útlumu, CN Group vykázala růst dokonce 21%,“ vysvětlil Širica. Firma, která spolupracuje především se zákazníky ze západní a severní Evropy, navíc na začátku roku oznámila nové zastoupení ve Švédsku a do budoucna předpokládá další růst.

Společnost CN Group se soustředí na vývoj softwarových řešení na míru. Zajišťuje vývoj, inovaci, testování a údržbu softwaru a provádí analýzy a návrhy komplexních systémů. Kromě toho se zabývá i IT konzultačními službami, Business Intelligence, IoT, umělou inteligencí, funkcionálním programováním a ve svém portfoliu služeb má také mechanical design engineering, tedy návrhářské inženýrství. Firma vznikla v roce 1994 v Praze jako dánský startup. Nyní je jejím majoritním vlastníkem investiční fond Genesis Capital, který se zaměřuje na rozvojové investice do rostoucích malých a středních firem primárně v České republice, Slovensku, Polsku, Maďarsku a Rakousku.


 
  

- PR -

Transformace bankovnictví a pojišťovnictví v éře umělé inteligence

Umělá inteligence se stala hy­ba­te­lem digitální revoluce ve finančním sektoru. Přináší bezprecedentní možnosti automatizace, personalizace služeb a optimalizace rizik. Přestože potenciál AI je enormní, jen malá část bank má připravenou komplexní strategii pro její implementaci.

  

- PR -

Modernizace IS je příležitost přehodnotit způsob práce

IT Systems 4/2025V aktuálním vydání IT Systems bych chtěl upozornit především na přílohu věnovanou kybernetické bezpečnosti. Jde o problematiku, které se věnujeme prakticky v každém vydání. Neustále se totiž vyvíjí a rozšiřuje. Tematická příloha Cyber Security je příležitostí podívat se podrobněji, jakým kybernetickým hrozbám dnes musíme čelit a jak se před nimi můžeme chránit. Kromě kybernetické bezpečnosti jsme se zaměřili také na digitalizaci průmyslu.