Aktuality -> Komunikace a sítě - 11. 3. 2010

Citrix posiluje zabezpečení cloudu a webu

Citrix Systems oznámil okamžitou dostupnost pěti nových zařízení Citrix NetScaler Application Firewall, která zajišťují vyšší stupeň zabezpečení veřejných i privátních cloudů a webových aplikací. Každé z těchto nových zařízení je postaveno na hardwarové platformě Citrix NetScaler MPX, systému pro akceleraci aplikací, vyrovnávání zátěže a zabezpečení webu. Uvedením této novinky Citrix nyní nabízí řešení, která sahají od pomalejších 10 Mb/s virtuálních zařízení Citrix NetScaler VPX až po 5 Gb/s hardwarová zařízení NetScaler MPX, a plní tak potřeby malých i velkých firem, poskytovatelů spravovaných bezpečnostních služeb (Managed Security Services Provider – MSSP) a poskytovatelů cloudových služeb.



Kromě detekování a blokování hrozeb zacílených na běžné webové aplikace, poskytuje NetScaler Application Firewall zvýšenou ochranu také pro aplikace a služby Web 2.0. Rozšíření technologií Web 2.0 mezi vývojáři aplikací vyvolává potřebu sofistikovanějších bezpečnostních ochran a lepší obsluhy aplikací založených na XML. NetScaler Application Firewall provádí komplexní bezpečnostní kontroly HTML a XML, zahrnující:

  • XML denial of service (XDoS) na ochranu serverů proti zahlcení XML zprávami nastavením limitů pro jejich zpracování
  • Ověřování schématu a kontrola formátu pro přezkoumání správnosti datových typů v SOAP zprávách a XML obsahu
  • SQL injection a cross site scripting
  • Kontrola příloh pro blokování příloh se spustitelnými programy nebo viry
  • Podpora pro WS-I basic profile

 

NetScaler Application Firewall je komplexní výkonné bezpečnostní řešení, které blokuje známé i neznámé útoky proti webovým aplikacím a službám. Využívá pozitivní bezpečnostní model, který povoluje pouze korektní chování aplikací a nevyžaduje neustálé aktualizace příznaků útoků. NetScaler Application Firewall má certifikaci ICSA a zajišťuje ochranu proti široké škále zákeřných útočných technik, zaměřených na zranitelná místa aplikací, krádež důvěrných dat, útoky denial of service a pozměňování webových stránek. Je k dispozici na hardwarových zařízeních NetScaler MPX. NetScaler Application Firewall je obsažen také v softwarových zařízeních NetScaler VPX, což dále zvyšuje schopnost Citrixu nabízet zabezpečení cloudu a webu jako součást ojedinělého end-to-end síťového virtualizačního řešení.


 
  

- PR -

Synology BC800Z

Nová generace dohledových kamer


Synology BC800Z představuje moderní a komplexní pojetí dohledového řešení, které propojuje kvalitní optiku, 4K rozlišení, hybridní osvětlení a inteligentní edge AI. Pro průmyslové podniky, distribuční centra, dopravní areály nebo zabezpečení objektů kritické infrastruktury jde o výrazný krok vpřed. Kamera nabízí flexibilitu, která dříve vyžadovala specializované PTZ systémy nebo rozsáhlou backend analytiku — a zároveň výrazně zjednodušuje provoz i integraci.

  

- PR -

Program NBL Landscape Designer 2025 pro zahradní architekty

Jednou z oblastí projektování ve stavebnictví je projektování zahrad, veřejné zeleně a urbanistických celků. Vzhledem k požadavku kvalitního zobrazení a zpracování rostlin v prováděcích výkresech, tabulkových přehledech a mediálních prezentacích se musí používat několik programů, což zvyšuje finanční náklady i prodlužuje dobu tvorby projektů. Přitom se zvyšují požadavky na zpracování těchto projektů, a dokonce vznikl nový studijní obor Design městské zeleně na VOŠ a SZeŠ Benešov, kde ve výuce pomáhá program NBL Landscape Designer 2025.