facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Komunikace a sítě - 14. 6. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

Cisco připravuje globální cloudovou bezpečnostní platformu

Společnost Cisco oznámila, že připravuje globální platformu Cisco Security Cloud, která nabídne bezpečné připojení lidí a zařízení k aplikacím a datům v cloudu. Díky jednotné správě prý bude platforma poskytovat možnosti prevence, detekce, reakce a nápravy hrozeb v globálním měřítku. A to nezávisle na tom, jakého dodavatele cloudu firma používá.Platforma Cisco Security Cloud má bát založena na otevřených standardech. Má zajišťovat bezpečnost v hybridních a multicloudových prostředích a nabídnout organizacím možnosti bezpečného propojení lidí, aplikací a zařízení. Cisco Security Cloud chce být nejotevřenější platformou v oboru, která odstraňuje omezení spojená se závislostí na konkrétních poskytovatelích veřejného cloudu. Otevřené rozhraní API služby Cisco Security Cloud umožní integraci s řešeními třetích stran a nabídne také tržiště bezpečnostních nástrojů.

„Složitost hybridního pracovního prostředí, rychlejší zavádění cloudu a neustále rostoucí hrozby nutí organizace hledat důvěryhodného partnera, který jim pomůže dosáhnout odolnosti vůči nebezpečím číhajícím ve virtuálním prostoru. Věříme, že díky rozsahu, širokému portfoliu řešení a neutrálnímu obchodnímu modelu má Cisco schopnost tyto potřeby splnit,“ řekl viceprezident Cisco Jeetu Patel. Podle něho Cisco Security Cloud zahrne síťové služby, bezpečnostní služby, služby pro sledování hrozeb, jednotný engine zásad, otevřenou sadu rozhraní API a prostředí pro správu, které usnadní práci administrátorům.

S přípravou Cisco Security Cloud úzce souvisí řada inovací, které aktuálně Cisco na poli bezpečnosti uvádí do praxe. Na posílení podnikové bezpečnosti jsou zaměřeny novinky v politice bezpečného přihlašování Zero Trust. Cisco také pokračuje ve vývoji technologie, která umožňuje nepřetržitý přístup ke zdrojům organizace s tím, že neustále kontroluje identitu uživatele a zařízení, zranitelnost vůči hrozbám. Tyto procesy přitom běží na pozadí, takže práci uživatele nijak neovlivňují.

K výraznému zjednodušení způsobu, jakým se organizace připojují a chrání uživatele, zařízení a aplikace vyvinula společnost službu Cisco + Secure Connect Now – jednotné řešení Secure Access Service Edge (SASE).


 
  

- Inzerce -

Marketplace na vzestupu

KauflandSvět marketplace jenom roste. Experti se shodují: Marketplace se dříve či později stanou dominantním motorem online obchodování. V dalších letech se předpokládá roční nárůst o 30 procent.