facebook
Aktuality -> Hardware - 13. 12. 2019 14:40

Cisco má vlastní síťové čipy

CiscoSpolečnost Cisco představila vlastní síťové čipy a plán, jak na nich vybudovat internet budoucnosti. Mezi novinkami jsou kromě programovatelných síťových čipů Silicon One také nové výkonné směrovače řady 8000 a zásuvné optické moduly.Společnost Cisco představila několik novinek včetně vlastních síťových čipů Cisco Silicon One, které se do budoucna stanou základem nového portfolia směrovačů společnosti Cisco. V krátkodobém horizontu prý nabídnou očekávaný výkon až 25 terabitů za sekundu (Tb/s). Architektura Cisco Silicon One je určená jak pro pevné, tak modulární platformy a už první model Silicon One Q100 překonává hranici 10 Tb/s.

Cisco

Mezi novinkami je také dosud nejvýkonnější řada směrovačů Cisco 8000 určených pro síťové operátory, která je na nové architektuře Silicon One Q100založena. Je koncipována tak, aby pomáhala poskytovatelům připojení a globálních cloudových služeb s budováním rozsáhlých výkonných sítí pro éru 5G, AI a IoT.

Směrovače řady Cisco 8000 jsou:

  • Optimalizované pro rychlosti 400 Gb/s a vyšší, od 10,8 Tb/s v jedné rackové jednotce.
  • Založené na síťovém operačním systému Cisco IOS XR7.
  • Bezpečnější díky integrované trust technologii ověřující důvěryhodnost kritické infrastruktury v reálném čase.

 
Exinda
  

- Inzerce -

Blockchain, RPA a umělá inteligence v autonomních autech

IT Systems 12/2019V aktuálním vydání IT Systems se více než jindy díváme do budoucnosti ICT. Věnujeme se proto nastupujícím trendům, jako je například technologie blockchain, která se stále více prosazuje i mimo oblast kryptoměn. Dominantním tématem aktuálního vydání je ovšem umělá inteligence, která také proniká do stále širšího spektra aplikací.