facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 13. 12. 2019

Cisco má vlastní síťové čipy

CiscoSpolečnost Cisco představila vlastní síťové čipy a plán, jak na nich vybudovat internet budoucnosti. Mezi novinkami jsou kromě programovatelných síťových čipů Silicon One také nové výkonné směrovače řady 8000 a zásuvné optické moduly.



Společnost Cisco představila několik novinek včetně vlastních síťových čipů Cisco Silicon One, které se do budoucna stanou základem nového portfolia směrovačů společnosti Cisco. V krátkodobém horizontu prý nabídnou očekávaný výkon až 25 terabitů za sekundu (Tb/s). Architektura Cisco Silicon One je určená jak pro pevné, tak modulární platformy a už první model Silicon One Q100 překonává hranici 10 Tb/s.

Cisco

Mezi novinkami je také dosud nejvýkonnější řada směrovačů Cisco 8000 určených pro síťové operátory, která je na nové architektuře Silicon One Q100založena. Je koncipována tak, aby pomáhala poskytovatelům připojení a globálních cloudových služeb s budováním rozsáhlých výkonných sítí pro éru 5G, AI a IoT.

Směrovače řady Cisco 8000 jsou:

  • Optimalizované pro rychlosti 400 Gb/s a vyšší, od 10,8 Tb/s v jedné rackové jednotce.
  • Založené na síťovém operačním systému Cisco IOS XR7.
  • Bezpečnější díky integrované trust technologii ověřující důvěryhodnost kritické infrastruktury v reálném čase.

 
  

- PR -

iQsub Technologies díky Odoo zefektivnilo výrobu a řízení firmy

Česká společnost iQsub Technologies se specializuje na vývoj a výrobu špičkového potápěčského vybavení, včetně dýchacích přístrojů a odolných pouzder pro kamery GoPro do extrémních podmínek. Se zákazníky po celém světě a nejvyššími požadavky na kvalitu a spolehlivost potřebovala moderní a efektivní řízení svých firemních procesů.

  

- PR -

Pět způsobů, jak AI změní náš svět k nepoznání

AI_analyzuje_data-PR.jpegUmělá inteligence (AI) a strojové učení (ML) přináší už více než 10 let podnikům i výzkumníkům stále možnosti. Ať už jde o využití prediktivní analýzy k předvídání údržby zařízení, nástroje počítačového vidění, které dávají oči robotům na automatických montážních linkách, nebo digitální dvojčata sloužící k simulaci fungování továren, měst, a dokonce i celých ekonomik, seznam aplikací poháněných AI je dlouhý a stále se prodlužuje.