Aktuality -> IT Business - 11. 10. 2005

Check Point oznamuje akvizici společnosti Sourcefire

Check Point Software Technologies a Sourcefire, tvůrce aplikace Snort, oznámili uzavření smlouvy, podle které Check Point koupí společnost Sourcefire za 225 milionů dolarů. Plán spojení obou společností pod hlavičkou Check Point Software Technologies schválily správní rady obou společností a akcionáři Sourcefire. Akvizice ještě podléhá schválení americkými úřady, předpokládaný termín dokončení transakce je první čtvrtletí roku 2006.

Technologie a produkty společnost Sourcefire pro podnikové sítě dále posílí postavení společnosti Check Point v oblasti bezpečnostních řešení pro ochranu podnikové IT infrastruktury a nabídne nové možnosti v dynamicky se rozvíjející oblasti systémů prevence proti útokům (Intrusion Prevention Systems) a sledování stavu počítačových sítí (Network Awareness). Check Point navíc získá potenciál, který představují zaměstnanci společnosti Sourcefire, její zákazníci a komunita desítek tisíc uživatelů Open Source systému prevence proti útokům Snort.

 
  

- PR -

DORA a NIS2: Digitální odolnost dodavatelského řetězce

Současná společnost je bezprecedentně závislá na digitálních technologiích. Tato závislost, a s ní spojená systémová propojenost mezi subjekty v kritických sektorech, tvoří nové zranitelné místo celého evropského digitálního ekosystému. Evropská unie na tuto výzvu reaguje sérií opatření, z nichž nejdůležitější jsou nařízení DORA  a směrnice NIS2. Tyto regulace nepředstavují pouhé kosmetické úpravy pravidel, ale zavádí povinnost digitální odolnosti a posouvají kybernetickou bezpečnost z IT oddělení na úroveň strategického řízení.