facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Komunikace a sítě - 3. 10. 2018

CETIN oznámil zrychlení svých služeb

CETIN v uplynulém týdnu oznámil další výrazné zrychlení služeb ve své síti. Již téměř třetina přípojek dosáhne na rychlost alespoň 100 Mbit/s, což je třikrát více ve srovnání se stavem před dvěma roky. Na dalších 36 % přípojek je pak k dispozici rychlost alespoň 50 Mbit/s.



V září začal CETIN na vybraných rDSLAMech nasazovat vectoring. Jedná se o technologii podobnou té, používané k rušení okolního hluku ve sluchátkách, která umožní zvýšení rychlosti v řádu desítek procent. Další zlepšení přinese od příštího roku také bonding. Ten nabídne znásobení kapacity připojení spojením dvou linek do jedné. K vyšším rychlostem ale přispívá jednoduše i fakt, že čím více přibývá nových předsunutých DSLAMů, snižuje se vzájemné rušení přípojek v původních “tlustých” kabelech.

Na partnerském dni představil produktový manažer Robert Pešta další zajímavou technologickou novinku: “Do budoucna v CETINu plánujeme, že naše infrastruktura nebude zakončena telefonní zásuvkou, ale ethernetem. Chystané zařízení, kterému pracovně říkáme CETIN Broadband Terminator, bude stabilnější a výkonnější než průměrný dnešní modem, umožní řádově lepší diagnostiku a dohled, bude proto také bezpečnější a méně náchylné k poruchám. V neposlední řadě je toto řešení výhodné pro koncové zákazníky, kteří nebudou muset investovat do dražších routerů s podporou xDSL.”

CETIN v rámci sedmiletého investičního plánu postupně přináší podstatné zrychlení pro miliony domácností. Zatímco na jeho začátku, v roce 2015, bylo nejrychlejší připojení 40 Mbit/s, dnes má již milion domácností dostupnou rychlost 100 Mbit/s a vyšší a stále se zvyšuje počet lidí, kteří se mohou připojit rychlostí až 1 Gb/s. Cílem je dostat optiku co nejblíže k co největšímu množství lidí.

CETIN také před rokem spustil web www.zrychlujemecesko.cz, který pomáhá uživatelům zjistit, jakou rychlostí se mohou připojit a jestli se mohou v horizontu příštích sedmi měsíců těšit na lepší parametry připojení.


 
  

- PR -

11 reálných příběhů IT manažerů:

Jak zvládli SaaS, kyberbezpečnost i automatizaci


AID2025IT manažeři napříč organizacemi dnes řeší podobné výzvy: jak zvládnout přechod na SaaS, zvýšit úroveň kyberbezpečnosti, automatizovat procesy a mít přehled o IT majetku, aniž by museli zavádět složité postupy. Zajímá vás, jak to v praxi zvládají ostatní?

  

- PR -

Digitalizace účetních a HR procesů pro módní řetězec v 16 zemích

I maloobchod, i když je to tradiční obor, může využít moderní technologie k automatizaci a digitalizaci svých procesů. Díky tomu získá náskok před konkurencí i v oblasti zaměstnávání. Přečtěte si, jak interní procesy řeší maloobchodní řetězec PEPCO.