Aktuality -> Komunikace a sítě - 17. 10. 2005 - Karel Heinige

Český Telecom eviduje zájem o rychlý internet

K 12. říjnu letošního roku užívá službu Internet Expres nebo podobnou na technologiích Českého Telecomu již 220 tisíc uživatelů. Jen za poslední měsíc přibylo 20 tisíc uživatelů a internet je dostupný v 1287 lokalitách, což by mělo znamenat 90% pokrytí pevných telefonních linek. Při tiskové konferenci ovšem zástupci Telecomu odmítli komentovat dotazy na podíl zákazníků s nejnižší rychlostí 128 KB/s, včetně těch, kteří v současnosti využívají časově omezenou zvýhodněnou nabídku s rychlostí 512 KB/s za paušál pro rychlost 128 KB/s.

Na druhé straně jistě zajímavá byla informace Simona Burckhardta, výkonného ředitele pro marketing, že Poláci v současnosti využívají u vysokorychlostního připojení daňových prázdnin. To si ovšem náš stát a ti, co jej řídí, nemohou dovolit a raději co nejrychleji zavedli zvýšenou sazbu DPH – údajně kvůli Evropské unii. Vždyť kde by jinak brali peníze na své (z)řízení státu.

 
  

- PR -

IFS Cloud a Industrial AI:

Když ERP začíná skutečně přemýšlet


Stojíte před rozhodnutím, jak posunout svůj ERP systém dál? Moderní podniky dnes řeší nejen efektivnější plánování a úspory, ale i to, jak do svých procesů začlenit umělou inteligenci bez zbytečně nákladného vývoje. Právě této otázce je věnovaný následující článek.

  

- PR -

Řešení dopravy v IS KARAT

Od verze 24 je v informačním systému KARAT k dispozici nové řešení pro řízení a plánování dopravy. Toto řešení vzniklo na základě požadavků zákazníků pro sofistikovanější přístup k plánování a řízení dopravy v IS KARAT bez zbytečných investic a propojení na systémy třetích stran.