facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 4. 4. 2016

České Radiokomunikace spouští síť pro internet věcí ve všech krajských městech

IOT, ČRaZájemci o využití aplikací z oblasti internetu věcí již mohou začít v některých lokalitách vybírat vhodnou technologii a datovou síť. České Radiokomunikace (ČRa) staví vlastní síť pro internet věcí založenou na technologii LoRa a nabízejí tak konkurenční řešení proti síti SIGFOX, kterou staví společnost SimpleCell za podpory T-Mobile. Síť ČRa je od 1. dubna dostupná ve všech krajských městech ČR a pokrývá tak přibližně 25 % obyvatel republiky.Podle odhadů analytiků bude přelomovým rokem pro internet věcí až rok 2020, nicméně společnost ČRa chce být podle svých slov připravena mnohem dřív. Na základě úspěšného testování a vyhodnocení rozsáhlého pilotního provozu se rozhodla vybudovat a komerčně nabídnout síť pokrývající aglomerace Prahy a všech krajských měst. Testy údajně prokázaly u technologie LoRa dostatečně vysoký dosah, nízkou spotřebu energie a nízké provozní náklady. Kvalitní dosah signálu se projevil jak ve venkovním pokrytí, tak uvnitř objektů nebo v podzemí.

„Internet věcí jsme vyhodnotili jako vysoce perspektivní oblast budoucnosti a již nyní vnímáme velký zájem ze strany komerčních subjektů i samospráv o tuto technologii,“ říká Petr Sichrovský, obchodní ředitel ČRa. „Internet věcí vnímáme nejen prostřednictvím vizí a vývoje technologií, ale především jako reálný projekt, jehož první fází je zprovoznění sítě, abychom mohli nabídnout efektivní pokrytí Česka potenciálním zákazníkům. Vzhledem k tomu, že již existuje mnoho příkladů využití v zahraničí, jsme v kontaktu s řadou partnerů, se kterými připravujeme na konec dubna i odbornou konferenci v Praze,“ dodává Petr Sichrovský.


 
  

- Inzerce -

Česká IT společnost ALEF posiluje v Rumunsku partnerství s F5

ALEFČeská společnost ALEF, jeden z největších dodavatelů informačních technologií v České republice a na několika dalších evropských trzích, se stala distributorem společnosti F5 a jejích bezpečnostních řešení pro Rumunsko. Posiluje se tak více než devítiletý vztah mezi oběma firmami na Slovensku, v Maďarsku a České republice.

  

- Inzerce -

Creo Parametric – představení klíčových funkcí

Porovnejte je s vaším CAD řešením


Creo Parametric je jedním z nejpropracovanějších CAD řešení, která využívají nejúspěšnější firmy po celém světě. Autorem tohoto řešení je firma PTC, která již desítky let udává trendy ve vývoji a směřování CAD technologií. V následujících řádcích se vám pokusím představit některé klíčové funkce, které jsou součástí balíku Creo Design Essentials.

Helios
- inzerce -