facebook
Aktuality -> Komunikace a sítě - 16. 11. 2018 10:10

České dráhy zvyšují zabezpečení své interní sítě

Společnost ČD - Telematika zajišťuje pro České dráhy komplexní provoz služby pro řízení přístupu do jejich interní sítě. Klíčovým prvkem této služby jsou ISE servery (CISCO Identity Service Engine), které společnost udržuje a provozuje podle stanovených funkčních a kvalitativních specifikací a eventuálních požadovaných změn.ISE servery navazují na předchozí službu ověřování pomocí technologie Radius a zajišťují ověřování uživatelů a zařízení připojených do sítě Českých drah (ČD) jak prostřednictvím LAN tak i Wi-Fi . Umožňuje povolit přístup pouze oprávněným pracovníkům ČD a schváleným zařízením, jako jsou příslušné tiskárny, IP telefony a podobně. Součástí služby je i poskytování Guest portálu, který přiděluje oprávnění přístupu do WiFi sítě ČD hostům společnosti. Nasazená technologie zajišťuje, že se nikdo neoprávněný nedokáže do sítě ČD připojit.

ČD - Telematika dodá potřebný hardware i software a bude také poskytovat zákaznickou podporu a službu helpdesk pro řešení případných nahlášených incidentů či požadavků.


 
Control
  

- Inzerce -

Master radí: Chopte se kormidla

11-master-01Nenechte odplout technologii, která mění vývoj aplikací. Přejděte s MasterDC na Kubernetes kontejnery.

  

- Inzerce -

Hyperkonvergence v kostce: Jak vám může Cisco HyperFlex pomoci?

CiscoPodnikové aplikace se postupně vyvíjejí z lokálně provozovaných workloadů v (nativně) cloudové platformy. Pro mnoho podniků je cílem přenos veškeré infrastruktury do cloudu, ale v praxi se jako nejpřínosnější uspořádání z hlediska flexibility a podpory inovací stále více jeví hybridní, multicloudové prostředí. Cestou, jak takové prostředí snadno a rychle vybudovat a jednoduše a bezpečně provozovat, je hyperkonvergovaná infrastruktura, kterou dnes využívají podniky všech velikostí i odvětví.