facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT společnost - 8. 2. 2005

Česká vláda získá přístup ke zdrojovým kódům Microsoftu

Ředitel Národního bezpečnostního úřadu Jan Mareš spolu s předsedou představenstva a hlavním softwarovým architektem společnosti Microsoft Billem Gatesem a generálním ředitelem společnosti Microsoft ČR a SR Jiřím Devátem, podepsali smlouvu o přístupu ke zdrojovému kódu společnosti Microsoft.

Na základě podpisu této smlouvy může česká vláda prostřednictvím Národního bezpečnostního úřadu přistupovat k technickým informacím a zdrojovým kódům operačního systému Microsoft Windows a sady aplikací, serverů a služeb Microsoft Office System. Smlouva nabude účinnosti po projednání vládou. Česká republika se připojením do celosvětového bezpečnostního programu určeného pro vlády (Government Security Program – GSP) řadí k 35 zemím a organizacím, které se do programu zapojily již v uplynulých dvou letech od jeho vyhlášení. Mezi tyto země a organizace patří například Polsko, Slovinsko, Maďarsko, Portugalsko, Čína, Velká Británie, Rusko, Austrálie a NATO.

 
  

- PR -

Umělá inteligence už není pro české firmy tabu

IT Systems 5/2025V aktuálním vydání IT Systems je opět hlavním tématem umělá inteligence, která v českých firmách stále více nachází uplatnění. Potvrzují to i závěry reportu Digitalizace podniků, který vydala společnost Asseco Solutions. Jiří Hub, CEO Asseco Solutions, jej shrnul slovy, že české podniky se opřely do digitalizace a umělá inteligence už pro ně není tabu. Stále ovšem mají co objevovat, protože ze studie společnosti McKinsey vyplývá, že potenciál AI zatím využívá jen zlomek firem a její implementaci v Česku táhnou především sektory bankovnictví, pojišťovnictví a e-commerce.

  

- PR -

Digitalizace účetních a HR procesů pro módní řetězec v 16 zemích

I maloobchod, i když je to tradiční obor, může využít moderní technologie k automatizaci a digitalizaci svých procesů. Díky tomu získá náskok před konkurencí i v oblasti zaměstnávání. Přečtěte si, jak interní procesy řeší maloobchodní řetězec PEPCO.