facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 27. 1. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Canon nabídne repasované multifunkce a podpoří tak cirkulární ekonomiku v kancelářích

imageRUNNER ADVANCE EQ80 4200Udržitelnost je tématem, které začíná zajímat stále více firem. Podniky se proto i při obnovování flotily kancelářských zařízení snaží o ohleduplnost vůči okolnímu světu a stále větší pozornost věnují enviromentálním aspektům. Canon nyní takovým firmám nabízí řešení v podobě repasovaných multifunkcí imageRUNNER ADVANCE EQ80 řady 4200 a 6275i. Tato zařízení umožní firmám aktivní zapojení do cirkulární ekonomiky a přitom spolehlivě splní potřeby tisku a skenování.Podle OSN se v roce 2019 celosvětově vyprodukovalo přes 50 milionů tun elektronického odpadu. Varovala zároveň, že pokud nedojde ke změně současných trendů, dosáhnou do roku 2050 objemy tohoto odpadu 120 milionů tun ročně. Společnostem z celého světa, které na tato varování reagují svými vlastními kvótami a stanovují si cíle udržitelnosti, umožní nejnovější nabídka repasovaných zařízení Canon.

Obvykle jsou repasované produkty nabízeny pouze se zárukou na použité zboží a jejich kvalita se odvíjí od stavu původního stroje. Řada EQ80 je výjimečná v tom, že u nejprodávanějších modelů shromážděných z trhu dochází k jejich kompletní demontáži. Ty jsou dále repasovány s opětovným využitím až 80 % původních dílů, které jsou nejprve důkladně zkontrolovány, testovány a očištěny. Výsledkem je, že jsou tato repasovaná zařízení vždy „jako nová“, ale při jejich výrobě se použije až o 80 % méně surovin a vzniká o 80 % méně emisí uhlíku ve srovnání s nově vyráběnými produkty.

Zařízení z portfolia imageRUNNER ADVANCE EQ80 jsou vhodná pro celou řadu kancelářských prostředí včetně veřejného sektoru, knihoven a vzdělávacích zařízení. Nabízí výkon a spolehlivost i pro velké objemy tisku. Nové modely dosahují rychlosti až 45 výtisků a 51 skenů za minutu u modelu EQ80 4200 a u modelu EQ80 6275i dokonce až 75 výtisků za minutu.

imageRUNNER ADVANCE EQ80 4200

Doplnění o software uniFLOW Online Express navíc těmto zařízením umožňuje snadný přístup do cloudu a přináší možnost vzdáleného sledování nákladů na tisk, skenování a kopírování. Pokud si uživatelé zvolí upgrade na uniFLOW Online, mohou optimalizovat produkční pracovní procesy pomocí centrálního umístění na cloudu a těžit z flexibility práce odkudkoli a kdykoli.

Dalším zdokonalením jsou nové funkce zabezpečení, jako je ověřování uživatelů, zabezpečený tisk a ID oddělení. Dohromady to znamená, že multifunkce lze použít jako samostatná zařízení nebo je bezpečně začlenit do smíšeného firemního tiskového řešení.

„Multifunkce řady EQ80 fungují jako zcela nová zařízení, nabízejí tovární záruku a splňují přísné normy. Samozřejmostí je splnění požadavků na maximální produktivitu, flexibilitu a snadné použití, a proto je lze bez problémů integrovat se zbytkem produktového portfolia Canon,“ říká Taz Nakamasu.

„Chápeme, že udržitelnost není jen otázkou závazku k životnímu prostředí. Dotýká se také fungování firem do budoucna. Vzhledem k tomu, že spotřebitelé stále více vyhledávají služby a produkty značek, které mohou prokázat svou společenskou odpovědnost, není žádným překvapením, že se tolik podniků snaží začlenit do svého každodenního provozu ekologičtější řešení. Tuto řadu jsme navrhli s ohledem na naše zákazníky, abychom zajistili, že si udrží produktivitu a efektivitu pracovních postupů, uspokojí poptávku spotřebitelů a také pomohou zlepšit svět,“ dodává Taz Nakamasu, viceprezident divize B2B Document Solutions společnosti Canon Europe.

Technické specifikace: řada imageRUNNER ADVANCE EQ80 4200

 • Formát: ČB A3
 • Rychlost tisku: 25-45 str./min (A4)
 • Rychlost skenování: až 51 obr./min (jednostranná A4)
 • Zásoba papíru (Max): 2 280 listů
 • Doba zahřívání: 10 sekund nebo méně (s využitím Quick Start Mode)
 • Tiskové jazyky: UFRII, PCL5e/6
 • Rozlišení tisku: 1 200 x 1 200 dpi, 600 x 600 dpi
 • Možnosti dokončování: třídění, seskupování, sešívání (s interním finišerem)
 • Podporované typy souborů: JPEG, TIFF, PDF*, XPS**

* podporuje pouze tisk PDF z webových stránek
** s doplňkem

Technické specifikace: imageRUNNER ADVANCE EQ80 6275i

 • Formát: ČB A3
 • Rychlost tisku: 75 str./min (A4)
 • Rychlost skenování: až 120 obr./min (jednostranná A4)
 • Zásoba papíru (Max): 4 200 listů
 • Doba zahřívání: 7 sekund nebo méně (s využitím Quick Start Mode)
 • Tiskové jazyky: UFRII, PCL5e/6 (volitelně – Adobe® PostScript 3™)
 • Rozlišení tisku: 1 200 x 1 200 dpi, 600 x 600 dpi
 • Možnosti dokončování: kompletování, seskupování, ofset, sešívání, sedlové sešívání, děrování, (s dokončovacími jednotkami)
 • Podporované typy souborů: TIFF, JPEG, PDF, XPS

 
  

- Inzerce -

Přejděte na cloud pomocí řešení QNAP

Objevte možnosti hybridních cloudových aplikací QNAP


QNAPCloud je dnes klíčovým pojmem v odvětví IT, ať už se budeme bavit o ukládání dat, sdílení souborů či vzdáleném přístupu až po vzdálené zálohování. Společnost QNAP poskytuje různá cloudová řešení, která integrují veřejné cloudové služby pro spolupráci s QNAP NAS a usnadňuje tak podnikům implementaci hybridních cloudových aplikací s vyšší nákladovou efektivitou, flexibilitou a bezpečností.

  

- Inzerce -

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

ACSSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.