Aktuality -> IT Business - 5. 12. 2022 - Zdeněk Gric

Brněnské Kentico otevřelo pražskou pobočku

Ve čtvrtek 1. prosince otevřela brněnská firma Kentico svoji pražskou pobočku. Jde o v pořadí šestou kancelář společnosti, která vyvíjí platformu pro správu digitálního obsahu. Díky tomuto softwaru Kentico pomáhá svým klientům interagovat se zákazníky pomocí digitálních kanálů. Mezi nimi hraje prim web, ale na platformě je možné spravovat obsah i pro sociální sítě, e-maily, newslettery, mobilní aplikace, nebo další kanály.



Kentico vzniklo jako bakalářská práce už v roce 2004. Petr Palas už od začátku firmu stavěl jako globální projekt. Svou původně studijní prací tak rozjel firmu, která má dnes desetitisíce spokojených zákazníků po celém světě. Petr Palas již však vedení Kentico předal novému management týmu. Prvního prosince spolu pražskou pobočku otevírali Dominik Pintér, CEO Kentico a Antonín Moravec, CPO, netradičním přestřižením kabelu od klávesnice.

“Pražskou pobočku jsme otevřeli, protože vidíme na trhu velkou příležitost, na kterou chceme rychle reagovat. Náš produkt dobře odpovídá na potřeby zákazníků, kteří hledají alternativu k drahým a zastaralým enterprise řešením nebo kteří hledají způsob jak růst díky moderní digitální platformě. Po několika letech práce máme přepsaný produkt, který jsme postavili na nejnovějších technologiích. Potřebujeme však být dostatečně rychlí v jeho rozvoji. Abychom mohli dělat skvělý produkt, potřebujeme i skvělé lidi. A ty nyní hledáme v Česku nejen v okolí Brna, ale i v okolí Prahy,” řekl k pražskému otevření kanceláří CEO Kentico, Dominik Pintér a v zápětí dodal “Našim cílem je v následujících letech zpětinásobit náš aktuální obrat. Je to ambiciózní cíl, ale věřím, že je reálné jej dosáhnout.”

“Kentico má dlouhou historii. Poslední dva roky jsme dali mnoho energie novému produktu - Xperience by Kentico. Ten nejprve adoptovali naši existující zákazníci, ale máme už i prvního klienta, který nás dříve neznal: fotbalový klub z německé Bundesligy,” prozradil v úvodním slovu hostům otevření pobočky Antonín Moravec, Chief Product Officer Kentico.

Kentico v Praze sedí zatím ve dvou kancelářích ve Spaces na Praze 4. Ve čtvrtek si na její otevření pozvalo hosty nejen z brněnské centrály, ale i z řad partnerů a lidí z .NET a pražské tech komunity. Dodejme, že pražskou pobočku vede Štěpán Kozák, který se do společnosti Kentico vrátil po osmileté přestávce, kdy si pracovně “odskočil” do Microsoftu. Antonín Moravec k jeho návratu říká: “Lidé se do Kentico vracejí. I náš současný CEO se do Kentico vrátil po pěti letech zkušenosti ve startupech a globálních korporacích. Jsem hrdý, že se nám povedlo vybudovat takovou firemní kulturu, za kterou se lidem vyplatí se vracet. Láká lidi, kteří s námi chtějí rozvíjet skvělý produkt a řídit globální firmu z České republiky. A já moc rád slyším, že se u nás cítí už po první dnu jako doma.”


 
  

- PR -

Aby AI ve firmách uspěla, musí stát na pevných datových základech

Digitalizace výrobních podniků už dávno není jen otázkou automatizace jednotlivých procesů. Stále více firem si uvědomuje, že skutečná konkurenční výhoda vzniká teprve tehdy, když dokážou propojit výrobní technologie, informační systémy, data a lidské rozhodování do jednoho funkčního celku. Významná část aktuálního vydání IT Systems je proto věnována moderním přístupům k řízení výroby.

  

- PR -

ZoKB vám neřekne, že jste pod útokem, Progress Flowmon ano

Nový zákon o kybernetické bezpečnosti (ZoKB), který vychází z evropské směrnice NIS2, přináší pro řadu organizací nové povinnosti v oblasti řízení kybernetických rizik. Aktualizují bezpečnostní politiky, nastavují procesy řízení rizik, posilují ochranu kritických systémů a připravují se na nové regulatorní povinnosti. Přesto existuje skutečnost, o které se v souvislosti s ZoKB mluví překvapivě málo. Firma může splňovat všechny požadavky nového zákona o kybernetické bezpečnosti, a přesto neodhalit laterální pohyb útočníka, zneužití privilegovaného účtu nebo probíhající exfiltraci dat.

Časopis IT Systems / Odborná příloha Kalendář akcí
   červenec - 2026   
Po Út St Čt So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789
RSS kanál