facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 18. 3. 2022 - Zdeněk Gric

BOOTIQ se mění na BiQ Group

Technologická společnost BOOTIQ bude nově vystupovat jako BiQ Group. Po akvizici firem Novasoft, EEA a Bluesoft změnila skupina svou strukturu – a to zejména pro lepší čitelnost vůči klientům a kvůli rozdělení kompetencí v jednotlivých technologických oblastech. Nakonec BOOTIQ zůstává zachován jako jedna z pěti dceřiných společností, které jsou rozmístěny celkem ve 12 pobočkách po České republice a na Slovensku. Název BiQ Group reflektuje velikost skupiny a ambici poskytovat komplexní služby od softwarového vývoje přes osvědčené platformy SAP, Atlassian a Kentico Xperience až po e-commerce a marketing. Loni technologická skupina dosáhla obratu 460 milionů korun a má pod sebou více než 400 vývojářů a dalších specialistů.BiQ Group staví na technologické diverzitě, díky které dokáže navazovat dlouhodobá strategická partnerství – má rozsáhlé kompetence ve frontendovém i backendovém vývoji na míru, nasazování CMS, ERP či BI systémů. Zaměřuje se rovněž na stavbu komplexních e-shopů, webových aplikací, zároveň se však podílí i na specifických projektech, jako je výstavba velkých databází nebo zpracování a vizualizace velkých dat. V neposlední řadě pomáhá klientům s UX, UI a digitálním marketingem. Své zkušenosti využívá napříč obory jako e-commerce, automotive, průmysl nebo logistika.


 
  

- Inzerce -

ERP systém pro laboratorní techniku

Česká společnost Lavat vyrábí a dodává přesné strojírenské součás­ti nebo výrobky z oboru laboratorní a vakuové techniky. Optimalizovat firemní procesy a zvyšovat efektivitu práce zaměstnanců jí pomáhá řešení Helios iNuvio z produkce Asseco Solutions.

  

- Inzerce -

Panasonic PressIT360

Nové řešení pro videokonference, které usnadňuje spolupráci na dálku


S cílem podpořit nové způsoby spolupráce z kanceláře i z domova představila společnost Panasonic nové řešení pro videokonference a hybridní schůzky. Každý si už jistě vyzkoušel, jak obtížné a náročné může být jednání na dálku.