facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 4. 11. 2005

Blade server PRIMERGY BX630

PRIMERGY_BX630.jpgSpolečnost Fujitsu Siemens Computers představuje zásadní vylepšení pro dynamická datová centra: PRIMERGY Advanced Blade Ecosystem. Tato serverová architektura založená na serveru PRIMERGY BX630, vybaveném procesory AMD Opteron, umožňuje spojit dvouprocesorové blade servery ve fyzicky čtyřprocesorový blade server. Poprvé jsou technologie pro škálování výkonu oběma směry spojeny v jedné architektuře. Blade servery PRIMERGY BX630 jsou nyní dostupné v Evropě, na Středním východě a v Africe.

Při požadavku maximálního výkonu mohou zákazníci z dvouprocesorových serverů jednoduše vytvářet čtyřprocesorové servery – pouhým propojením dvou dvouprocesorových serverů HyperTransport linkem mezi procesory AMD Opteron. V závislosti na aktuálních potřebách tak mohou přejít z dvouprocesorových na čtyřprocesorové servery a zpět, aniž by byli nuceni investovat do nového hardwaru. Výkon serveru 2+2 odpovídá výkonu nativního čtyřprocesorového serveru. Tento koncept blade serveru dokonce díky volbě dvoujádrových procesorů AMD Opteron disponuje osmi fyzickými jádry ve čtyřprocesorovém blade systému. Společnost také oznámila uvedení nového 1U modelu PRIMERGY RX220 postaveného na procesoru AMD Opteron. PRIMERGY RX220 doplňuje řadu systémů optimalizovaných pro využití v racku a navržených pro aplikace požadující vysoký výkon. Model PRIMERGY RX220 je okamžitě dostupný v Evropě, na Středním východě a v Africe.

 
  

- PR -

11 reálných příběhů IT manažerů:

Jak zvládli SaaS, kyberbezpečnost i automatizaci


AID2025IT manažeři napříč organizacemi dnes řeší podobné výzvy: jak zvládnout přechod na SaaS, zvýšit úroveň kyberbezpečnosti, automatizovat procesy a mít přehled o IT majetku, aniž by museli zavádět složité postupy. Zajímá vás, jak to v praxi zvládají ostatní?

  

- PR -

Umělá inteligence už není pro české firmy tabu

IT Systems 5/2025V aktuálním vydání IT Systems je opět hlavním tématem umělá inteligence, která v českých firmách stále více nachází uplatnění. Potvrzují to i závěry reportu Digitalizace podniků, který vydala společnost Asseco Solutions. Jiří Hub, CEO Asseco Solutions, jej shrnul slovy, že české podniky se opřely do digitalizace a umělá inteligence už pro ně není tabu. Stále ovšem mají co objevovat, protože ze studie společnosti McKinsey vyplývá, že potenciál AI zatím využívá jen zlomek firem a její implementaci v Česku táhnou především sektory bankovnictví, pojišťovnictví a e-commerce.