facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 13. 3. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Bezplatné IT kurzy pro ženy

Program Hello IT! nabízí ženám online kurzy z oblasti IT, které jsou zcela zdarma a které mají pomoci ženám zlepšit jejich postavení na trhu práce. Kurzy jsou vhodné i pro začátečnice a v zahraničí již tento program úspěšně funguje. Jen v Maďarsku jimi prošlo za první dva roky 830 žen. Od 2. května 2023 budou také u nás k dispozici speciální online kurzy, za kterými stojí mezinárodní iniciativa INCO Academy – Work in Tech, společnost Google a IT bootcamp Green Fox Academy.Kapacita kurzů je pro letošní rok v Česku stanovena na 120 žen. „Primárně jsou školení určena pro ty, které chtějí zlepšit své technické dovednosti a zvýšit tak své šance na získání zajímavé práce. Může jít o matky, které čeká návrat do práce, či ženy, které zvažují změnu kariéry,“ uvádí Pavla Araudo, ředitelka vzdělávání v bootcampu Green Fox Academy.

Pavla Araudo
Pavla Araudo

Program Hello IT! je unikátní svým konceptem i rozsahem. Zájemkyně si mohou vybrat ze dvou online kurzů, a to IT podpory nebo Automatizace IT, přičemž je v obou případech čeká přes 100 hodin interaktivní výuky. Tu si mohou rozložit dle svých časových možností. Obvykle kurz zabere dva až čtyři měsíce a je v angličtině. „Obsah školení připravili experti a expertky z Googlu. Naši mentoři a mentorky pak poskytují podporu. Studentky se s nimi mohou při konzultacích poradit a probrat případné nejasnosti,“ vysvětluje Pavla Araudo a pokračuje: „Navíc jim jsou po celou dobu studia k dispozici i naše psycholožky a tým kariérní podpory, kteří jim mohou pomoci třeba s přípravou na pohovory.“

Kurzy v programu program Hello IT! nevyžadují žádné pokročilé znalosti technologií. Vše se účastnice naučí v jejich průběhu a coby absolventky získají mezinárodně uznávané certifikáty společnosti Google. S nimi mohou pomýšlet na kariéru v novém oboru.

Pokud si zájemkyně vyberou kurz IT podpory, proniknou do základů nejrozšířenějších IT systémů, běžných úkonů IT podpory a základů IT bezpečnosti. Díky školení získají dostatečné znalosti, aby se následně mohly ucházet o pracovní pozice specialistky IT, IT techničky či pracovnice Help Desku.

Druhý kurz Automatizace IT pak zasvětí účastnice do základů programovacího jazyka Python, systému Git a automatizace cloudů. Jeho absolventky se pak mohou ucházet o místa IT administrátorek či specialistek automatizace.

Podrobné informace o kurzech, které startují 2. května 2023, jsou k dispozici na webu Green Fox Academy. Uzávěrka přihlášek je 13. dubna 2023.

Foto v úvodu Ingimage; foto v textu: archiv Green Fox Academy


 
  

- Inzerce -

PATRON-IT staví svůj monitorovací systém na technologii N-able

Martin Haller (vlevo) a Martin Melich, spoluzakladatelé PATRON-ITSpolečnost PATRON-IT je jednou z nejrespektovanějších českých společností, které se specializují na IT bezpečnost. Její hlavní činností jsou dodávky SaaS (Security as a Service) služeb s garancí bezpečnosti a obrany proti útokům.

  

- Inzerce -

Specializace účetních bude směřovat ke znalosti a správě umělé inteligence

Každé jaro je to stejné. Daňová přiznání zviditelní úlohu a práci účetních. Obor sledující stav, tok a výsledky ekonomické činnosti ale nespí ani po zbytek roku. Tomáš Loukota, výkonný ředitel společnosti Seyfor, má přehled o účetních systémech. A možná vidí i do budoucnosti.