facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 18. 1. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

BenQ integruje snímače kvality vzduchu do svých velkoformátových displejů

BenQ RP8602Společnost BenQ oznámila, že v rámci ochrany studentů před COVID-19 nově doplňuje své Interaktivní displeje pro vzdělávací segment o snímače kvality ovzduší. Světová zdravotnická organizace uvádí, že vysoké riziko přenosu nákazy koronaviru představují zejména uzavřené, špatně větrané místnosti. Proto se společnostem i školám doporučuje využívat nástroje pro monitoring kvality vzduchu v místnosti a reagovat na případné zjištění rizika odpovídajícím opatřením, jako je například otevření okna či naplánování přestávky.Modely z řady IFP displejů BenQ pro vzdělávací segment nahrazují klasické křídové tabule a přinášejí do učeben nový způsob výuky podporující a výrazně zjednodušující interakci a spolupráci studentů s učitelem. Nově nyní řada Interaktivních displejů RP02 obsahuje snímače kvality vzduchu měřící teplotu, vlhkost v místnosti a také koncentraci CO2 a částic aerosolu velikosti PM2,5 a PM10. Prostřednictvím praktického widgetu na obrazovce upozorňuje vyučující pomocí barevného spektra na míru rizika naměřených hodnot.

BenQ Healthy Bar

Dalším zdravotním aspektem, který BenQ u svých produktů sleduje, je ochrana zraku. Tu zajišťují především integrované technologie Low Blue Light a Flicker-free, redukující škodlivé modré světelné spektrum a neviditelné blikání na pozadí monitoru. Samotný povrch displejů navíc tvoří netoxický filtr s ionty stříbra eliminujícími většinu bakterií, což má za následek další zamezení přenosu nákazy v učebnách.


 
  

- Inzerce -

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

Moderní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

  

- Inzerce -

Covid jako katalyzátor digitalizace a fenomén homeworkingu

IT Systems 1-2/2021V aktuálním vydání IT Systems jsme se zaměřili na odvětví, která v současné době prochází velmi turbulentním vývojem. Vím, že se to dnes dá říct prakticky o všech oblastech našeho života, ovšem retail, logistika a potravinářský průmysl jsou navíc názorným příkladem, proč je pandemie onemocnění covid označována za katalyzátor digitalizace desetiletí. Pokud totiž ještě někdo pochyboval o významu digitalizace, musel v loňském roce prozřít.