facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 15. 2. 2010

Barevná tiskárna Oki s levným provozem

Nová barevná LED tiskárna Oki C711 najde uplatnění zejména v kancelářích s větším objemem tisku. Tento model umožňuje tisk materiálů ve vysoké kvalitě při rychlosti 34 barevných nebo 36 černobílých stran A4 za minutu. Uživatelé na Oki C711 ocení malou spotřebu energie, intuitivní ovládání a nízké náklady na tisk. Vyhotovení jedné barevné stránky přijde asi na 1,20 Kč (průměrný náklad na stránku A4 při tisku prvních 13 500 stran a pokrytí 5 % od každé barvy CMYK). Zařízení má 256 MB paměti RAM a používá 533MHz procesor.


Model C711 nahrazuje tiskárnu C710 a oproti svému předchůdci nabízí uživatelům rychlejší tisk, pětiřádkový LCD displej a nižší provozní náklady. Novinka má již v základní výbavě síťové připojení a lze ji volitelně rozšířit o duplexní jednotku a zásobníky papíru s kapacitou až 1690 listů.
Tiskárna se vyznačuje jednoduchým ovládáním. Práci usnadňuje i aplikace Template Manager. Díky ní lze snadno navrhovat, upravovat a tisknout nejrůznější podnikové dokumenty a materiály od vizitek, štítků na CD až po bannery o délce 1,2 metru, přičemž nejvyšší akceptovaná gramáž papíru je 250 g/m2, nejnižší 64 g/m2.
Ke snížení nákladů na tisk přispívají funkce Print Control, Print Super Vision a Colour Access Policy Manager, jimiž je Oki C711 vybavena. Tiskárna ve spánkovém režimu spotřebovává 1,2 W.
Toto barevné zařízení disponuje softwarem, který zajišťuje bezpečnost a kontrolu dokumentů.  Aplikace Secure Print umožňuje zakódování důvěrných dat poslaných na tiskárnu po síti a aplikace Print Super Vision je určena pro správu a monitoring veškeré tiskové produkce IT správcem. Firmy tak mohou kontrolovat případné plýtvání při tisku.
Doporučené koncové ceny Oki C711 začínají na 23 490 Kč (bez DPH).


 
  

- PR -

11 reálných příběhů IT manažerů:

Jak zvládli SaaS, kyberbezpečnost i automatizaci


AID2025IT manažeři napříč organizacemi dnes řeší podobné výzvy: jak zvládnout přechod na SaaS, zvýšit úroveň kyberbezpečnosti, automatizovat procesy a mít přehled o IT majetku, aniž by museli zavádět složité postupy. Zajímá vás, jak to v praxi zvládají ostatní?

  

- PR -

Umělá inteligence už není pro české firmy tabu

IT Systems 5/2025V aktuálním vydání IT Systems je opět hlavním tématem umělá inteligence, která v českých firmách stále více nachází uplatnění. Potvrzují to i závěry reportu Digitalizace podniků, který vydala společnost Asseco Solutions. Jiří Hub, CEO Asseco Solutions, jej shrnul slovy, že české podniky se opřely do digitalizace a umělá inteligence už pro ně není tabu. Stále ovšem mají co objevovat, protože ze studie společnosti McKinsey vyplývá, že potenciál AI zatím využívá jen zlomek firem a její implementaci v Česku táhnou především sektory bankovnictví, pojišťovnictví a e-commerce.