facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 10. 6. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

Bankovní identita – revoluce v digitalizaci

Bankovní identita srozumitelně a prakticky24. června proběhne online konference Bankovní identita srozumitelně a prakticky. Jde o akci, která je unikátní nejenom tématem, ale i rozsahem účastníků k danému tématu. Přednášející z řad zástupců Ministerstva vnitra, velkých bankovních institucí, advokátní kanceláře ROWAN LEGAL a PwC rozeberou, co se rozumí pojmem bankovní identita, jak bude fungovat, její dopad na soukromý sektor, napojení na NIA a základní registry, potenciál pro digitalizaci firem a mnohé další.Úvodu do problematiky celé akce se ujme právní expert na bankovní identitu Josef Donát, partner advokátní kanceláře ROWAN LEGAL. Obsahem jeho přednášky bude srozumitelné a praktické shrnutí toho, co bankovní identita přináší, zasazené do souvislosti dalších zásadních změn v českém eGovernmentu spojených se zákonem o právu na digitální služby.

Za Ministerstvo vnitra na konferenci vystoupí Petr Kuchař, ředitel odboru Hlavního architekta eGovernmentu Ministerstva vnitra a Radek Horáček, vedoucí oddělení na odboru eGovernmentu Ministerstva vnitra. Účastníci se tak mohou těšit na velmi komplexní pohled na otázku napojení soukromoprávních subjektů, jimž byla dle zákona o elektronické identifikaci udělena akreditace pro správu systému eID, na systém NIA stejně jako na doporučení ke lhůtám či požadovaným podkladům.

První blok konference pomyslně uzavře panelová diskuse, která nabídne pohled diskutujících na to, jak budou jimi zastoupené velké banky k tématu bankovní identita a soukromý sektor přistupovat. Co bankovní identita přinese pro soukromý sektor? Pro jaké subjekty a jaké online služby může být relevantní? Jaké služby pro soukromý sektor přijatá legislativa umožňuje? Jak lze identitu v praxi využít? Tyto a další otázky zodpoví odborní panelisté Jan Blažek z ČSOB, Filip Haering z České spořitelny a Martin Sládeček z Komerční banky. Moderátorem diskuse bude Jan Tomíšek z advokátní kanceláře ROWAN LEGAL.

Kateřina Špániková z PwC přiblíží potenciál bankovní identity pro digitalizaci firem. V navazujícím závěrečném panelu se k účastníkům konference připojí i Dalibor Hála a Filip Návrat z PwC jako moderátor. Závěrečný panel shrne očekávaný průběh implementace bankovní identity v ČR, přiblíží inspirativní success stories ze zahraničí a především nastíní možnosti, jak můžete z bankovní identity těžit i vy.

Podrobný program a registrace na https://bankid.konference.cz/


 
  

- Inzerce -

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

  

- Inzerce -

ERP pro digitalizaci projektově orientovaných společností

Projektově orientované společnosti se často musí potýkat s těžko předvídatelnými změnami. Ať už to jsou změny v dodávkách materiálu, poptávce nebo reakce na vydaná opatření a regulace. Změna však nemusí nutně znamenat ztrátu, zpomalení dodávky nebo nemožnost vyjít zákazníkům vstříc. Změnu můžete vnímat i jako příležitost a věřte, že digitalizace je jedním ze základních předpokladů úspěšného využití příležitostí, které trh nabízí.

Helios
- inzerce -