Infor
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 1. 6. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

B jako Business

Monitory Philips řady B – kancelářská klasika se skvělým poměrem cena/výkon

Philips 243B9V krátkém sledu jsem měl možnost otestovat dva monitory značky Philips řady B, konkrétně modely 243B9/00 a 252B9/11. Jejich vlastnosti jsou velmi podobné, a proto budu v následujícím textu popisovat většinu jejich vlastností souhrnně.


Altair - konference

Hned na úvod musím přiznat, že jde o moji oblíbenou řadu monitorů, u které dlouhodobě oceňuji skvělý poměr cena/výkon, a proto k testu nových monitorů Philips řady B vždy přistupuji s velkým očekáváním. Doposud každý monitor z této řady, který jsem měl možnost vyzkoušet, jsem totiž mohl doporučit pro celodenní práci v kanceláři. Bude to platit i pro nejnověji testované modely?

Obr. 1: Design monitorů Philips řady B asi nikoho neohromí, ale důležitější jsou jejich ergonomické vlastnosti a skvěle odladěné parametry pro využití v kancelářích.
Obr. 1: Design monitorů Philips řady B asi nikoho neohromí, ale důležitější jsou jejich ergonomické vlastnosti a skvěle odladěné parametry pro využití v kancelářích.

Označení modelové řady B u monitorů Philips odkazuje na jejich zacílení pro využití ve firmách. Jde o řadu monitorů se skvěle odladěnými parametry pro využití v kancelářích. Jejich klasický strohý design asi nikoho neohromí, ale konzervativním uživatelům, mezi než patřím, bude naprosto vyhovovat. Za důležitější totiž považuji ergonomické vlastnosti monitoru a možnosti jeho přizpůsobení, což monitory řady B nabízí v dostatečné míře na rozdíl od některých designových skvostů, u kterých si křivíte záda, nebo si je musíte podložit tlustým katalogem. Monitory Philips řady B mají ergonomický stojan SmartErgoBase a díky prakticky nastavitelné výšce, úhlu otočení, sklopení a rotace lze polohu monitoru nastavit tak, aby byla maximálně pohodlná a zmírňovala fyzickou námahu dlouhého pracovního dne.

Obr. 2: Monitor Philips 243B9/00 při pohledu z boku, kde je vidět velký rozsah vertikálního nastavení displeje a také USB hub se čtyřmi konektory.
Obr. 2: Monitor Philips 243B9/00 při pohledu z boku, kde je vidět velký rozsah vertikálního nastavení displeje a také USB hub se čtyřmi konektory.

Testovaný monitor Philips 243B9/00 má matný displej s klasickým Full HD rozlišením 1920×1080 a technologií IPS, která nabízí široké pozorovací úhly sledování (178/178 stupňů) a velmi dobrou kvalitu obrazu. Rozsah a přesnost barevného podání samozřejmě nelze srovnávat s profesionálními grafickými monitory, které jsou v jiné cenové kategorii. Pro využití v kancelářích nabízí monitor Philips 243B9/00 velmi kvalitní obraz a funkce Flicker-free a LowBlue pro menší únavu očí při dlouhodobé práci.

Monitor Philips 243B9/00 nabízí také širokou paletu konektorů a možností připojení (VGA, DisplayPort 1.2, HDMI 1.4) včetně USB-C konektoru s napájením, což je ideální při využití monitoru jako externího displeje pro moderní notebook. USB-C v takovém případě umožňuje připojení pomocí jediného kabelu, a můžete tak současně pracovat, přenášet data na zařízení připojená do vestavěného USB hubu a přitom notebook dobíjet (max. příkon 65 W).

Obr. 3: Starší model Philips 252B9/11, který už se doprodává, má velmi praktický poměr stran 16:10, ale chyběla mu možnost připojení přes USB-C. Ostatní vlastnosti obou monitorů jsou téměř shodné.
Obr. 3: Starší model Philips 252B9/11, který už se doprodává, má velmi praktický poměr stran 16:10, ale chyběla mu možnost připojení přes USB-C. Ostatní vlastnosti obou monitorů jsou téměř shodné.

Na závěr bych chtěl ještě pochválit u obou testovaných monitorů (a prakticky všech modelů řady B) vestavěný PowerSensor. Ten zjišťuje přítomnost uživatele a automaticky sníží jas monitoru v případě, že uživatel odejde od stolu, což snižuje účty za energii a prodlužuje životnost monitoru.


 
Helios
  

- Inzerce -

Pozvánka na webinář Infor pro potravinářské společnosti

Požadavky spotřebitelů na větší inovace a transparentnost produktů, stále se zvyšující tlaky na kvalitu a dodržování předpisů, těsnější marže, příležitosti pro nové prodejní kanály a dynamická pracovní síla, to jsou jen některé z faktorů, které posouvají dynamiku trhu až do bodu, kdy výrobci potravin a nápojů musí přijmout nový přístup ke svému podnikání.

  

- Inzerce -

COMES WMS – řešení pro flexibilní řízení interní logistiky

Mo­dul COMES WMS za­jiš­ťu­je fle­xi­bil­ní sys­tém ří­ze­ní in­ter­ní lo­gis­ti­ky to­vár­ny s přá­tels­kým a in­te­rak­tiv­ním ov­lá­dá­ním. COMES WMS efek­tiv­ně op­ti­ma­li­zu­je skla­do­vé pro­ce­sy a sni­žu­je lo­gis­tic­ké ná­kla­dy. COMES WMS mo­hou uži­va­te­lé pro­vo­zo­vat s ja­kým­ko­liv in­for­mač­ním sys­té­mem tří­dy ERP a MES, ne­bo i sa­mos­tat­ně.