facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 3. 11. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Axis uvádí nové kopulovité IP kamery, které zvládnou i analytiku

AXIS M4216-LVSpolečnost Axis Communications představuje tři nové kopulovité IP kamery určené k diskrétnímu videodohledu. Nové kamery jsou vybaveny výkonným procesorem a umožňují tak využívat inteligentní analytické aplikace založené na hlubokém učení přímo v kameře. Potvrzují tak trend tzv. edge computingu, kdy se v rámci sítě neustále zvyšuje výkon koncových zařízení, což umožňuje využívání pokročilých analytických aplikací přímo v kamerách.Nové modely AXIS M4216-LV a AXIS M4216-V s varifokálním objektivem s funkcí dálkově ovládaného zoomu a automatického ostření si díky technologii širokého dynamického rozsahu (WDR) poradí i v náročných světelných podmínkách, kde se střídají tmavé a světlé scény.

Mají diskrétní design, a v případě potřeby je lze snadno nabarvit, aby ještě lépe splynuly se svým okolím. K dispozici je také široká škála doplňkového příslušenství. Kamery jsou vybaveny HDMI portem pro přímý výstup např. na veřejné monitory v prodejně, nabízejí také možnost přidat audio pomocí AXIS T61 nebo využít I/O rozhraní pro další periferie.

AXIS M4216-V

Kamera AXIS M4216-LV je navíc vybavena technologií Axis OptimizedIR, která zajišťuje výjimečnou čistotu a ostrost obrazu s IR přísvitem i v naprosté tmě.

Třetí novinkou je model AXIS M4308-PLE, který disponuje stereografickým objektivem pro pokrytí scény v úhlu 180° nebo plných 360° a je vybaven čtyřmi digitálními mikrofony s technologií zdůraznění hlasu. Kamera disponuje rozlišením 12 MPx a ověřenými technologiemi Lightfinder a Forensic WDR pro kvalitní obraz i v náročných světelných podmínkách. Dohled v naprosté tmě pak zajišťuje IR přísvit.

AXIS M4308-PLE

Výhody těchto panoramatických kamer jsou jednoznačné – tam, kde byste za normálních okolností potřebovali dvě, tři nebo dokonce i čtyři kamery, si v případě panoramatické verze vystačíte pouze s jedním zařízením se speciálním objektivem. Ušetříte tak za instalaci a vystačíte si pouze s jednou jedinou IP adresou a také jedinou softwarovou licencí pro VMS. AXIS M4308-PLE je tak vhodná pro monitoring v oblasti maloobchodu, zdravotnictví, kancelářských budov, škol, univerzit a dalších míst, kde je potřeba kompaktní a přitom výkonné řešení.


 
  

- Inzerce -

ALVAO pomáhá digitalizovat podporu záchranných sborů linky 155 na Slovensku

Projekt Přehled v majetku a digitalizace interních služeb pro záchranné sbory díky Operačnému stredisku ZZS SR, ALVAO a Microsoft Azure se stal vítězným řešením 22. ročníku Microsoft Awards v kategorii Community Response Award.

  

- Inzerce -

SOFTIP triumfoval v Microsoft Awards 2021 ve třech kategoriích

Jan Schwarz, technický ředitel SOFTIPuCelkem tři vítězství si odnesl SOFTIP v rámci oceňování Microsoft Awards 2021. V historicky nejširší konkurenci uspěl slovenský IT dodavatel díky projektům, které spojovala jedna věc – zefektivnily a zjednodušily spolupráci a fungování v rámci velkých společností, které se musely vyrovnat s náhlými změnami podmínek na trhu, ale také ve vlastních interních procesech.