facebook
Aktuality -> Hardware - 9. 7. 2020

Axis uvádí IP kameru s čipovou sadou pro AI analytiku s hlubokým učením

AxisAxis uvádí na trh novou IP kameru AXIS Q1615 Mk III, která je vhodnou platformou pro různé analytické aplikace třetích stran, které mohou sloužit ke specifickým účelům a přitom využívají umělou inteligenci (AI) s hlubokým učením. Srdcem nové kamery je totiž výkonná duální čipová sada umožňující diferencovanou a velmi podrobnou klasifikaci objektů.Nová kamera AXIS Q1615 Mk III dokáže klasifikovat objekty na základě umělé inteligence díky čipové sadě, která se skládá z procesoru Axis ARTPEC-7 a procesorové jednotky hlubokého učení (DLPU) s aplikačním jádrem pro detekci v reálném čase. Tento pokročilý hardware nabízí možnost nasazení aplikací třetích stran, které na základě umělé inteligence provádějí klasifikaci osob a objektů.

Axis

Díky duální čipové sadě může analytika běžet přímo v kameře a celý systém tak může být jednodušší, výkonnější a lépe škálovatelný. Zpracování dat v reálném čase šetří náklady, a protože se přes síť přenáší pouze relevantní informace z videa, snižují se navíc i nároky na úložiště a šířku pásma, stejně jako nároky spojené s ochranou soukromí.

Kromě toho AXIS Q1615 Mk III nabízí vysoký výkon při pořizování snímků a videa včetně vzdáleného zoomu a zaostření. Se snímkovou frekvencí až 120 fps v rozlišení HDTV 1080p zachycuje i snímky rychle se pohybujících objektů a lidí. Kamera je také vybavena technologiemi AXIS Lightfinder 2.0 a AXIS Forensic WDR pro kvalitní barevné záběry v téměř úplné tmě či v extrémních světelných podmínkách.
 


 
  

- Inzerce -

Spolupráce Lenovo a AMD přináší firmám EPYCká řešení pro datová centra

AMD LenovoVzájemné partnerství společností Lenovo a AMD bylo dlouhé roky orientováno především na počítače a mobilní zařízení. Nejnovější kapitola této spolupráce se však odehrává na poli datových center.