Aktuality -> Hardware - 14. 12. 2017

Nové termální kamery Axis pro diskrétní sledování

Uvedením prvních termálních kamer v základní řadě P zpřístupnila společnost Axis Communications přednosti termálního zobrazování širšímu okruhu zákazníků a v mnoha jiných prostředích, než tomu bylo dříve. Cenově výhodné kamery přinášejí možnosti termálního „vidění“ i pro malé a středně velké systémy s omezeným rozpočtem – typicky školy, pečovatelská zařízení a malé samostatné maloobchodní prodejce – a umožňují detekovat vniknutí a identifikovat povahu incidentů, aniž by docházelo k porušení práva na zachování nedotknutelnosti identit dotyčných osob.



Nová síťová termální kamera AXIS P1280-E je určena pro vnitřní nebo venkovní použití, přičemž má flexibilní provedení, které umožňuje umístit jednotku s termálním čidlem i do stísněných míst, a lze k ní objednat celou řadu montážního příslušenství k instalaci na stěnu či strop nebo kameru zapustit do povrchu. Termální síťová kamera AXIS P1290 je určena pro vnitřní použití a pro zachování diskrétnosti ji chrání kopule.

V ideálním případě lze oba modely použít jako cenově výhodné detektory s možností vizuálního potvrzení pro zajištění bezpečnosti lidí a majetku v mnoha prostředích. Kamery mají vestavěné analytické nástroje, jako je AXIS Video Motion Detection, které mohou poslat upozornění, když kamera detekuje pohyb objektů v předem definované oblasti. Kamery rovněž podporují platformu AXIS Camera Application Platform, která je kompatibilní se širokou škálou aplikací třetích stran.

Kamera AXIS P1280-E bude k dostání prostřednictvím distribučních kanálů v prosinci 2017 a AXIS P1290 počátkem 1. čtvrtletí 2018 za doporučené maloobchodní ceny 17 500 Kč a 18 500 Kč.


 
  

- PR -

Predikce vývoje datových center v roce 2026

Datová centra se v roce 2025 dostala do středu zájmu, především díky neutuchající poptávce po výpočetním výkonu. V dalších letech se přitom bude měnit jak náš pohled na datová centra, tak jejich fungování. Následující trendy naznačují, jak bude tato transformace v roce 2026 vypadat v praxi.

  

- PR -

Specializovaný software Energo oslavil 20 let na trhu

Helios Energo je specializované SW řešení pro správu zákaznických dat energetických společností vybudované na platformě ekonomického informačního systému Helios Inuvio. Je určené pro výrobce, distributory a obchodníky s energetickými komoditami.
Řešení, které už přes 20 let vyvíjí a dodává společnost PC HELP, a.s., pokrývá agendu prodeje komodit a souvisejících služeb, včetně nástrojů komunikace s odběrateli, dodavateli a ostatními subjekty energetického trhu.  Současně umožňuje zpracovávat také další související činnosti, jako interní řízení úkolů, plánování údržby, bilanční vyhodnocení aj.