facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 25. 11. 2020 - Zdeněk Gric

Axis přináší nové technologie k regulaci počtu zákazníků v prodejnách

Axis Communications uvádí na trh zařízení AXIS P8815-2 3D People Counter disponující zobrazovacím 3D softwarem k počítání zákazníků v prodejnách. Společně s ním Axis přichází s vylepšeným systémem správy softwaru AXIS Audio Manager Edge. Oba nové produkty dokážou výrazně přispět k efektivní regulaci počtu návštěvníků.Nařízení vlády omezující počet zákazníků v prodejnách přineslo vysokou poptávku po řešeních, která umožní toto omezení dodržovat. Příkladem jednoho z nových hardwarových prvků je uvedené počítací zařízení AXIS P8815-2 People Counter, které využívá dvou senzorů k vygenerování hloubkové mapy, což výrazně zvyšuje přesnost počítání. Získaná data o počtu návštěvníků mohou prodejny dále zpracovat například s použitím existujícího softwaru pro správu kamerového systému. Nový počítací 3D senzor je vhodný do nepříznivých prostředí, kde jsou stíny, silné sluneční světlo, odlesky nebo velký provoz. V případě potřeby lze zařízení pomocí volitelného příslušenství namontovat na závěs nebo zapustit do stropu.

K informování o aktuálním počtu lidí v prodejně lze využít také síťové reproduktory. Axis oznamuje uvedení vylepšené verze správy softwaru AXIS Audio Manager Edge, který zajišťuje snadnou správu obsahu a umožňuje kombinovat živá nebo předtočená hlášení. Součástí aplikace jsou předem naprogramovaná pravidla snadného nastavení, konfigurace, provozu, ale i harmonogramy týdenního plánování obsahu.

Síťové reproduktory Axis a software AXIS Audio Manager Edge samozřejmě neplní svoji roli pouze při dodržování vládních nařízení. Mohou tvořit vysoce variabilní audiosystémy, které slouží k přehrávání reklamy a hudby na pozadí, nebo k odrazení narušitelů od nežádoucí činnosti.

Společnost Axis již dříve v tomto roce uvedla komplexní řešení pro regulaci počtu lidí v prodejnách s použitím stávajícího kamerového systému. Jde o úsporný systém s aplikacemi AXIS Occupancy Estimator a Store Occupancy Manager (SOM) od společnosti CamStreamer. Aplikace SOM přímo z kamer agreguje data, která prostřednictvím srozumitelné infografiky zobrazí příchozím zákazníkům na připojené LCD obrazovce. Díky tomu pak mají zákazníci okamžitý přehled, kolik lidí se v prodejně nachází, a kolik jich tedy ještě může vstoupit.

Mezi hlavní výhody AXIS P8815-2 People Counter patří:

  • 3D software k počítání osob, 
  • integrovaný software a hardware, 
  • optimalizace pro náročné podmínky, 
  • možnost regulace počtu zákazníků v prodejnách, 
  • přehled o trendech v návštěvnosti.

AXIS P8815-2 je k dispozici prostřednictvím distribučních kanálů Axis v České republice za doporučenou cenu 17. 900 Kč. Služba AXIS Audio Manager Edge bude bezplatně ke stažení v 1. čtvrtletí 2021.


 
  

- Inzerce -

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

  

- Inzerce -

Jak zastavit ransomware? Správnou ochranou koncových bodů

SophosPolovina IT manažerů uvádí, že byli v loňském roce napadeni ransomwarem. Ve třech případech ze čtyř se přitom útočníkům podařilo zašifrovat data. Průměrné globální náklady na nápravu těchto škod přesáhly 16 milionů korun, vyplývá z průzkumu společnosti Sophos mezi 5000 IT manažery ve 26 zemích. Jak nejlépe chránit koncové body před ransomwarem?