Aktuality -> IT společnost - 16. 9. 2013

Avaya Fórum představilo trendy v komunikaci

avaya_amos.jpgSpolečnost Avaya, která se specializuje na podniková komunikační řešení, uspořádala 10. září pro své zákazníky a obchodní partnery setkání Avaya Fórum. V konferenčním centru City Tower jim představila přístup společnosti k trendům i novinky svého produktového portfolia.



Úvodní slovo si vzal Miroslav Filip, country manager Avaya pro Českou republiku a Slovensko,. „Nejsme tu jen proto, abychom představili směřování a technologie naší společnosti. Chceme, aby byla konference také příležitostí k setkávání komunity, která kolem ní existuje,“ přiblížil myšlenku Avaya Fóra Filip, který také účastníky celou konferencí provázel.

Po přivítání se už rozeběhly prezentace rozdělené do tří bloků. Úvodní keynote obstaral před zaplněným konferenčním sálem Mark Schmidt starající se o portfolio kolaboračních řešeních Avaya v regionu EMEA. Hlavní linií jeho přednášky byly změny, kterými podnikání prochází, jejich rychlost a vize společnosti. „Mění se technologie, kultura, chování zákazníků. Určujícím elementem je rychlost. Rychlost každé transakce, ale také rychlost, jakou se mění samotný byznys. Udržet krok s těmito dvěma faktory je velká výzva, proto se na ně Avaya specializuje,“ otevřel svoji přednášku Schmidt. V ní se potom zaměřil na význam big dat v komunikaci, představil také poslední akvizice Avaya, které rozšířily její nabídku v oblasti videa (Radvision) nebo automatizovaného chatu (Conversive). „Nechceme být end-to-end řešením pokrývajícím všechny vaše procesy. Naším cílem je poskytovat platformu, systémy pro spolupráci, které vám pomohou adaptovat se na změny. Cílem je zajistit, abyste se mohli ve správný čas spojit se správnými lidmi, měli správné informace a kontext,“ řekl Schmidt, podle nějž dnes nejde jen o to, zajistit spojení „člověka s člověkem“, ale je třeba do komunikace vnořit různé zdroje, jako například data z cloudu, aplikace ve vlastním datacentru, to vše v různých lokacích. Budoucnost podle něj leží ve spolupráci napříč různými mobilními zařízeními a využívání real-time analýzy dat při komunikaci a poskytování kontextu.

avaya_forum.jpgNa Schmidtovu přednášku navázal druhý zahraniční řečník, Amos Halfon, který v Avaya zastává pozici ředitele pro prodej video řešení v regionu EMEA. Ten vyzdvihl důležitost mobilní komunikace, technologického posunu, který v této oblasti nastal a seznámil účastníky konference s videokonferenčním řešením Scopia.

Během Fóra dostali prostor také partneři Avayi. Například Štěpán Hlava a Dušan Macháček z Algotechu představili fungování kontaktního centra v cloudu, Petr Kolda ze Simacu se věnoval směřování síťových virtualizačních technologií.

Zajímavý příspěvek o hlasové biometrii a jejím využití v kontaktních centrech měl konzultant Avayi Marek Seibert,. „Hlas je stejně unikátní jako otisk prstu. Má relativně stabilní charakteristiky. Existuje cca sto měřitelných veličin, na základě jejichž kombinace jsme schopni identifikovat mluvčího,“ řekl. Podle Seiberta má využití rozpoznání volajícího na základě řeči řadu výhod, například posílení bezpečnosti, absenci nutnosti sdělovat při verifikaci citlivé informace a zvýšení automatizace procesů.

-ld-, foto (nahoře): Amos Halfon

 
  

- PR -

IFS Cloud a Industrial AI:

Když ERP začíná skutečně přemýšlet


Stojíte před rozhodnutím, jak posunout svůj ERP systém dál? Moderní podniky dnes řeší nejen efektivnější plánování a úspory, ale i to, jak do svých procesů začlenit umělou inteligenci bez zbytečně nákladného vývoje. Právě této otázce je věnovaný následující článek.

  

- PR -

IQHUBS: když data rozhodují o budoucnosti výroby

Moderní továrny jsou technologicky vyspělé – stroje, linky, roboti – ale když se vedení ptá: „Proč klesla produktivita?“, odpověď chybí. Reporty přicházejí pozdě, čísla se rozcházejí. Rozhodování bez spolehlivých dat pak vede k nižší efektivitě a vyšším nákladům. A právě to je paradox: technologie jsou všude, ale chytrá data chybí. Proto jsme vyvinuli systém, který tento začarovaný kruh rozbíjí. Nad výrobou leží informační mlha a tu zvedáme.