Aktuality -> IT společnost - 21. 3. 2019

Atos vyhlásil 9. ročník Ceny Josepha Fouriera

Společnost Atos IT Solutions and Services a Francouzské velvyslanectví v České republice vyhlašují již 9. ročník Ceny Josepha Fouriera 2019. Cílem soutěže je ocenit vynikající studenty doktorského studia a mladé vědecké pracovníky z oblasti informatiky a výpočetních věd a podpořit tak rozvoj tohoto vědního oboru. Cenu získají autoři nejlepších výzkumných prací se speciálním zaměřením na návrh a využití výpočetně náročných algoritmů a metod, simulací a modelování, či na manipulaci s velkými objemy dat.



Letošního ročníku celostátní soutěže Ceny Josepha Fouriera 2019 se účastní více než desítka českých univerzit a vysokých škol. Své práce mohou do soutěže přihlásit čeští a slovenští studenti mladší 33 let, jejichž disertační práce se týká oblasti informatiky a počítačových věd a kteří jsou autory alespoň jednoho vědeckého článku publikovaného (nebo přijatého) v recenzovaném mezinárodním časopise.

Univerzity vyberou své nejlepší kandidáty k obhajobě prací před odbornou porotou. Každá z nich může do 29. března 2019 nominovat dva studenty.

Porota složená ze zástupců českých univerzit a vysokých škol, odborníků společnosti Atos IT Solutions and Services a Francouzského velvyslanectví v ČR zasedne v prostorách IT4I Národního superpočítačového centra v Ostravě dne 27. května 2019. Porota vybere autory tří nejlepších výzkumných prací, kterým společnost Atos IT Solutions and Services, s.r.o. udělí finanční odměnu. První dva výherci budou mít také možnost vycestovat do Francie na měsíční výzkumnou stáž ve vybrané francouzské výzkumné instituci. Stipendium na měsíční stáž poskytne Francouzské velvyslanectví v ČR. Udělena bude také speciální cena poroty, jejíž vítěz získá 10 000 výpočetních hodin na superpočítači Národního superpočítačového centra v Ostravě IT4Innovations. 

Výherci minulého ročníku soutěže. Zdroj: Atos
Výherci minulého ročníku soutěže. Zdroj: Atos


Odměny, které čekají na výherce Ceny Josepha Fouriera 2019:

  1. místo: 60 000,- Kč + Stipendium na výzkumnou stáž
    (1 měsíc)
  2. místo: 40 000,- Kč + Stipendium na výzkumnou stáž
    (1 měsíc)
  3. místo: 25 000,- Kč

Speciální cena poroty: 10 000 výpočetních hodin na superpočítači Národního superpočítačového centra IT4Innovations.

Slavnostní předání cen výhercům proběhne na konci června 2019. Ocenění laureátům předá pan profesor Jean-Marie Lehn, nositel Nobelovy ceny za chemii za rok 1987 a iniciátor této akce.

Na tomto odkazu najdete všechny podmínky a přihlášku do soutěže. Vyplněnou přihlášku poté stačí zaslat na: sciences.prague@gmail.com. Bližší informace o soutěži a práce z předešlých ročníku najdete zde.


 
  

- PR -

AI mění podatelny, účetnictví i schvalování

Tichá revoluce v kancelářích


Umělá inteligence se během posledních dvou let přesunula z role experimentální technologie pro nadšence do praktického nástroje pro každodenní práci. V administrativě, zejména ve veřejné správě a organizacích s rozsáhlým oběhem dokumentů, je její přínos nejviditelnější. Právě zde lidé narážejí na opakující se omezení v podobě nedostatku kapacit, vysoké míry chybovosti při ručním přepisu dat i zdlouhavého zpracování vstupů, které zbytečně brzdí navazující agendy.

  

- PR -

Díky digitalizaci zvládneme více zakázek se stejným počtem servisních techniků,

říká Jana Dupalová, manažerka kvality společnosti ERILENS


Ing. Jana Dupalová je manažerkou kvality ve společnosti ERILENS, která se zabývá instalací a servisem stropních zvedacích systémů pro imobilní osoby. Dříve se v této firmě potýkali s extrémním množstvím administrativy v papírové podobě, která zdržovala servisní techniky a komplikovala plánování. Problémem byla i chybovost, nepřehlednost a složitý přístup k potřebným informacím. Proto firma hledala způsob, jak celý proces evidence zakázek zefektivnit. Optimální řešení našla v systému Digio, díky kterému nastoupila cestu od papírování k digitálnímu servisu.