facebook
Aktuality -> Komunikace a sítě - 18. 9. 2019 13:05

atlantis telecom vybavil výukovou laboratoř na ČVUT technologií Aruba

Společnost atlantis telecom, poskytovatel služeb v oblasti distribuce ICT technologií a vývoje softwaru na českém trhu, oznámila, že vybavila technologií Aruba laboratoř Fakulty elektrotechnické na ČVUT v Praze pro výukové účely. Výuková laboratoř s kapacitou 20 míst je vybavena 10 racky, v každém z nich byly umístěny dva modely switchů Aruba 3810M a Aruba 2930F, na kterých studenti budou moci realizovat úkoly v rámci vyučovaných předmětů i samostatných projektů. Získají díky tomu širší rozhled v oblasti datových komunikačních technologií a větší povědomí o pokrokových síťových platformách. Katedra počítá rovněž se širší spoluprací s atlantis telecom při řešení bakalářských a diplomových prací.atlantis telecom je distributorem kompletního portfolia bezdrátových (WLAN) a drátových (LAN) technologií společnosti Aruba, která je technologickým lídrem v oblasti podnikových sítí, správy a řízení přístupu uživatelů z mobilních zařízení. Aruba je od roku 2015 obchodní jednotkou Hewlett Packard Enterprise (HPE).

„Velmi si vážím podpory firem Aruba a atlantis telecom, které nám umožnily vybavit výukové pracoviště špičkovou technologií,“ řekl doc. Ing. Jiří Vodrážka, Ph.D., vedoucí katedry telekomunikační techniky. „Cílem spolupráce je také dlouhodobější propojení našeho pracoviště s firemní sférou. Studenti mohou získat zkušenosti s technologiemi, které jim usnadní přechod do praxe a zlepší jejich pozici na trhu práce.“

„Pro inženýrskou firmu jakou je HPE, včetně networkingové divize Aruba, je spolupráce s prestižními vzdělávacími institucemi klíčová,“ uvedl Lubomír Galatík, manažer HPE Aruba Business Unit pro Českou a Slovenskou republiku. „Věříme, že studenti ve své následné praxi ocení, že se mohli učit na předních technologiích současnosti a že tak alespoň touto troškou přispějeme k rozvoji intelektuálního kapitálu naší země. Ten budeme v budoucnu určitě potřebovat, pokud chceme zůstat na globálním trhu konkurenceschopní.“


 
EDU Trainings IT školení
  

- Inzerce -

Evidence výroby na úrovni leteckého průmyslu

GatemaDoba, kdy společnost LANIK, s.r.o. využívala HELIOS čistě jako účetní systém je už dávno pryč. Nyní, i díky konzultantům Gatemy, využívá firma LANIK systém HELIOS v plném rozsahu. Dle slov jednatele Igora Láníka mladšího, výkonného ředitele společnosti LANIK, s.r.o, je evidence výroby na špičkové úrovni. Společnost se informační systém HELIOS snaží vytěžit na maximum a tomu odpovídají i nejnovější technologické vychytávky.

  

- Inzerce -

Webináře Live Hacking – nahlédněte do temného světa hackerů

SophosNahlédněte do temného světa hackerů a zjistěte, jak dobře jste chráněni před kyberútoky. Během dvou exkluzivních webinářů společnosti Sophos získáte potřebné znalosti a nástroje pro ochranu vašich citlivých dat a zařízení.