facebook
Aktuality -> IT Business - 18. 9. 2019 13:17

Aricoma Group kupuje společnost Cloud4com

Aricoma Group, která patří do skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka, oznámila další akvizici v oblasti informačních technologií. Prostřednictvím své dceřiné společnosti AUTOCONT koupila 100% podíl ve společnosti Cloud4com, která je jedním z největších nezávislých poskytovatelů cloudové infrastruktury v České republice.Zástupci obou stran uzavřeli smlouvu, na jejímž základě se Cloud4com stává nedílnou součástí holdingu Aricoma. Strategickým výsledkem tohoto spojení je silný český dodavatel IT infrastruktury, nabízející portfolio služeb pro malé a střední firmy. Do holdingu Aricoma přechází akcie, které zčásti dlouhodobě držel venture kapitálový fond Springtide Ventures a zčásti patřily zakladatelům společnosti Cloud4com. Ti se zároveň stávají členy managementu divize MidMarket společnosti AUTOCONT, která je jednou z firem patřících pod křídla Aricoma Group.

„Cloud4com je společnost, kterou dobře známe, protože jsme do ní jako do start-upu investovali již před čtyřmi lety prostřednictvím fondu Springtide Ventures. To, že jsme teď propojili tyto aktivity, nám jednak potvrzuje dobrou volbu na začátku, ale hlavně pomáhá naplňovat ambici stát se českou jedničkou v poskytování cloudových služeb,” říká Michal Tománek, investiční ředitel KKCG zodpovědný za pilíř informačních technologií.

Podle Milana Sameše, generálního ředitele Aricoma, tato další akvizice potvrzuje nastoupený trend konsolidace českého trhu IT služeb: „Skládáme efektivní holding z toho nejlepšího, co je na domácím trhu, a rozhlížíme se i za hranicemi.”

Tomáš Knoll, generální ředitel Cloud4com a jeden z jeho zakladatelů potvrdil, že majitelé hledali strategického investora, který bude zárukou dalšího rozvoje firmy, která patří k nejrychleji rostoucím společnostem poskytujícím cloudovou infrastrukturu u nás. „Dostali jsme několik nabídek, ale nakonec jsme se rozhodli pro Aricomu a to zejména kvůli unikátnímu regionálnímu pokrytí, které nabízí síť AUTOCONTu,” říká Knoll.

„V současné době se nám daří s obchodním konceptem „Jsme Vaše IT“, v rámci kterého garantujeme nebo přebíráme odpovědnost za správu a rozvoj informačních technologií u zákazníků. Ti se tak mohou věnovat tomu, v čem jsou výjimeční, tedy svému oboru podnikání. Služby, které poskytuje společnost Cloud4com tento koncept perfektně doplní a rozšíří. Zařazení jejich produktů do našeho prodejního kanálu s celorepublikovým pokrytím povede ke třem základním výhodám na trhu: Za prvé, budeme schopni nabídnout aktuálně nejlepší lokální cloud platformu pro BU MM. Ta, společně s kompetencemi v oblasti Microsoft Office 365 a Microsoft AZURE umožní realizaci všech potřebných cloud scénářů, které zákazníci požadují. Za druhé, budeme schopni jako jediní na trhu nabídnout komplexní řešení end-to-end IT služeb od IaaS až po kompletní outsourcing včetně vybraných aplikací, jejichž nedílnou součástí bude i lokální hands-on dostupnost kdekoli v ČR. A v neposlední řadě touto akvizicí řešíme i rychlé manažerské, kompetenční a personální posílení stávajícího týmu zaměstnanců v Praze,“ doplňuje Martin Stejskal, ředitel Midmarket Business Unit AUTOCONT.


 
EDU Trainings IT školení
  

- Inzerce -

Webináře Live Hacking – nahlédněte do temného světa hackerů

SophosNahlédněte do temného světa hackerů a zjistěte, jak dobře jste chráněni před kyberútoky. Během dvou exkluzivních webinářů společnosti Sophos získáte potřebné znalosti a nástroje pro ochranu vašich citlivých dat a zařízení.

  

- Inzerce -

Evidence výroby na úrovni leteckého průmyslu

GatemaDoba, kdy společnost LANIK, s.r.o. využívala HELIOS čistě jako účetní systém je už dávno pryč. Nyní, i díky konzultantům Gatemy, využívá firma LANIK systém HELIOS v plném rozsahu. Dle slov jednatele Igora Láníka mladšího, výkonného ředitele společnosti LANIK, s.r.o, je evidence výroby na špičkové úrovni. Společnost se informační systém HELIOS snaží vytěžit na maximum a tomu odpovídají i nejnovější technologické vychytávky.