Aktuality -> IT společnost - 29. 6. 2007

APC-MGE jmenovala Country Managera

Habovcik_Ivan_726.jpgSpolečnost APC-MGE oznámila jmenování Ivana Hábovčíka (46) Country Managerem pro Českou republiku, Rumunsko a Slovensko. Nadřízeným Ivana Hábovčíka je Ruedi Kindler, který se nedávno stal viceprezidentem společnosti APC-MGE pro střední Evropu a Švýcarsko. Ivan Hábovčík vystudoval Elektrotechnickou fakultu STU v Bratislavě a je držitelem MBA z Rochester Institute of Technology, Rochester, USA. V minulosti mimo jiné pracoval na různých manažerských pozicích například pro IBM Slovakia v Bratislavě, Compaq Computer a Microsoft v Praze. U společnosti APC-MGE, dříve American Power Conversion (APC), působí již 7 let, od roku 2001. Úkolem Ivana Hábovčíka bude získávat APC-MGE v regionu další zákazníky. Zároveň se zaměří na specifické potřeby českého, slovenského a rumunského trhu.

 
  

- PR -

Udržitelnost vyžaduje nový přístup k využívání energie v éře umělé inteligence

Rostoucí zájem o generativní umělou inteligenci vedl k výraznému nárůstu poptávky po výkonných výpočetních systémech. S tím ruku v ruce roste i spotřeba energie a náklady s tím spojené, a tento trend bude nadále pokračovat. Od svého vzniku se velikost modelů umělé inteligence exponenciálně zvětšuje. A větší modely znamenají výkonnější systémy, nebo delší dobu výpočtů a obojí vyžaduje více energie.

  

- PR -

50 (v)tipů paní Teskové #3: Alerty nejsou hlášky na okrasu

a co s nimi dělat, než se z vás stane klikací zombie


V minulém díle jsme si povídali o SIEMu – nástroji, který vezme hromadu logů, protřese je jako zkušený detektiv důkazní materiál a začne hledat vzory, stopy a souvislosti. Nejde jen o to, vědět, že „se něco stalo“. SIEM vám pomáhá pochopit, co přesně, proč, kdy, kde a s čím to souvisí. Je to takový digitální Sherlock Holmes, jen místo dýmky má datové konektory a místo lupy korelační engine.