Infor
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 29. 5. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

AOC představuje deset nových monitorů z byznys řady P2

AOC Q24P2QZnačka AOC uvedla na trh nové monitory řady P2, které jsou určeny pro profesionální uživatele. Přední světový výrobce monitorů jimi pokrývá širokou škálu velikostí od 21,5”, přes 23,8” a 27” až po 34”. Kromě 34” ultraširokého monitoru CU34P2A se zakřiveným VA panelem jsou všechny ostatní modely vybaveny plochými panely IPS, což zajišťuje věrnou reprodukci barev a široké pozorovací úhly. Některé nové modely s portem USB-C navíc umožňují snadnější připojení monitoru k mobilním zařízením. Přepínač KVM, zahrnutý v těchto modelech, také umožňuje uživateli přepínat klávesnici a myš mezi dvěma počítači.


Altair - konference

Obr. 1: AOC 27P2C - profesionální monitor s USB-C připojením
Obr. 1: AOC 27P2C - profesionální monitor s USB-C připojením

Všechny nové modely se vyznačují elegantním bezokrajovým designem s tmavým, kartáčovaným povrchem spodního rámu a stojanu. Štíhlou šířku bočních rámečků oceníte ve chvíli, kdy budete potřebovat pracovat zároveň na více monitorech. Monitory jsou také mimořádně flexibilní, ať už jde o výšku stojanu (150 mm), náklon (-5 až 35°), otočný držák (180°) nebo pivot (90°). Samozřejmě s výjimkou ultraširokého modelu CU34P2A, který na výšku překlopit nelze.

Obr. 2: Monitor AOC Q24P2Q překlopení do režimu pivot.
Obr. 2: Monitor AOC Q24P2Q překlopení do režimu pivot.

Všech deset modelů řady P2 je vybaveno 4portovým rozbočovačem USB 3.2, portem USB uplink a vestavěnými reproduktory 2 x 2 W.

Jak již bylo zmíněno v úvodu, všechny nové modely kromě 34” jsou vybaveny panely IPS, které zajišťují co nejpřesnější reprodukci barev a pokrývají velký barevný gamut (až 123,3% sRGB a až 90,9% DCI-P3). Všech deset modelů řady P2 také nabízí široké pozorovací úhly 178/178°, které prakticky eliminují jas a posun barev při pohledu mimo střed. Ti, kteří potřebují extra ostrost a vysoký jas se mohou rozhodnout pro 23,8” Q24P2Q nebo 27” Q27P2Q s QHD (1440p), 27” U27P2 s křišťálově čistým UHD (2160p) nebo ultraširoký 34” CU34P2A s rozlišením UWQHD (3440 x 1440). Všechny ostatní modely mají rozlišení Full HD (1080p).

Všechny modely (kromě U27P2 a CU34P2A) podporují dobu odezvy 4 ms a obnovovací frekvenci 75 Hz. Tento nárůst o 25 %, ve srovnání s běžnými 60Hz monitory, a podporou VRR dosahuje mnohem plynulejšího pohybu kurzoru a odezvy, bez trhání nebo přerušování obrazu.

Ultraširoký CU34P2A se liší od zbytku řady P2 díky působivému poměru stran 21:9, vysokému rozlišení UWQHD 3440 x 1440, jasu 300 nitů, době odezvy obrazu 1 ms (MPRT) a podpoře AMD FreeSync. Jeho zakřivený VA displej nabízí poutavé barvy, sytě temnou černou a vysoký kontrast. Monitor CU34P2A navíc zvyšuje plynulost pohyblivých obrazů, díky obnovovací frekvenci 100 Hz. I proto je model CU34P2A vhodný nejen pro zlepšení pracovní produktivity, ale je konkurenceschopný i z hlediska hraní her či dalších mimopracovních aktivit.

Obr. 3: Všechny monitory AOC řady P2 jsou vybaveny 4portovým rozbočovačem USB 3.2
Obr. 3: Všechny monitory AOC řady P2 jsou vybaveny 4portovým rozbočovačem USB 3.2

Monitory řady P2 nabízejí širokou škálu portů, která se liší podle modelů (úplný přehled viz tabulka níže). Většina modelů je vybavena standardními vstupy VGA, DVI, DisplayPort a HDMI. Modely 24P2C a 27P2C nabízí také vstupy USB-C. Notebooky tak lze připojit pomocí jediného kabelu.

USB-C, který přenáší video signál, data a současně notebook dobíjí (USB Power Delivery). Pokud je monitor připojen ke stolnímu počítači pomocí kabelu USB pro uplink a klávesnice a myš jsou také připojeny k monitoru, vestavěný KVM přepínač umožňuje bezproblémové přepínání připojené klávesnice a myši mezi dvěma různými zdroji.


 
Helios
  

- Inzerce -

COMES WMS – řešení pro flexibilní řízení interní logistiky

Mo­dul COMES WMS za­jiš­ťu­je fle­xi­bil­ní sys­tém ří­ze­ní in­ter­ní lo­gis­ti­ky to­vár­ny s přá­tels­kým a in­te­rak­tiv­ním ov­lá­dá­ním. COMES WMS efek­tiv­ně op­ti­ma­li­zu­je skla­do­vé pro­ce­sy a sni­žu­je lo­gis­tic­ké ná­kla­dy. COMES WMS mo­hou uži­va­te­lé pro­vo­zo­vat s ja­kým­ko­liv in­for­mač­ním sys­té­mem tří­dy ERP a MES, ne­bo i sa­mos­tat­ně.

  

- Inzerce -

Pozvánka na webinář Infor pro potravinářské společnosti

Požadavky spotřebitelů na větší inovace a transparentnost produktů, stále se zvyšující tlaky na kvalitu a dodržování předpisů, těsnější marže, příležitosti pro nové prodejní kanály a dynamická pracovní síla, to jsou jen některé z faktorů, které posouvají dynamiku trhu až do bodu, kdy výrobci potravin a nápojů musí přijmout nový přístup ke svému podnikání.