facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 9. 4. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Amazon Web Services otevírá pobočku v Praze

AmazonAmazon Web Services (AWS) oznámil otevření své první pobočky v České republice, konkrétně v Praze. AWS se chce tímto krokem přiblížit rostoucímu počet klientů a partnerů v České republice a na Slovensku. Sou­čas­ně zde chce rozšířit svůj tým.„Praha je neuvěřitelným zdrojem talentů – vysoce kvalifikovaných a kreativních lidí. Sídlí zde mnoho významných českých podniků, které jsou na špičce v oblasti digitálních inovací, i řada rychle rostoucích startupů,“ řekl Przemek Szuder, ředitel AWS pro střední a východní Evropu.

Zprávu o otevření kanceláře AWS v Praze uvítali zástupci české vlády. Martina Tauberová a Petr Očko z MPO uvedli: „Česká republika klade silný důraz na rozvoj, inovace a digitalizaci, a proto Amazon Web Services v naší zemi vítáme. Jsme si vědomi, jak významně mohou cloudové technologie přispět k vizi naší země v oblasti digitální budoucnosti, a proto si této investice vážíme.“

Otevření nové pobočky uvítali také čeští a slovenští partneři AWS, například Alef Nula, Deloitte, Labyrinth Labs, Revolgy a Unicorn, kteří pomáhají firmám s přechodem na cloudové služby, nasazením mission-critical aplikací a poskytováním celé řady služeb v oblasti monitoringu, automatizace a správy pro cloudová prostředí zákazníků.


 
  

- Inzerce -

Komunikace budoucnosti již dnes

Patrik MonariZa posledních 12 měsíců se radikálně změnil přístup mnoha organizací ke komunikaci, přičemž technologie sjednocené komunikace (UC, Unified Communication) se doslova katapultovaly z kategorie zvýšeného zájmu do kategorie nezbytné. Na to, jak mohou organizace a firmy všech velkostí díky moderním technologiím získat komunikační prostředky budoucnosti již dnes, jsme se zeptali Patrika Monariho, obchodního ředitele pro Českou republiku a Slovensko ve společnosti Avaya, která se řadí mezi nejvýznamnější celosvětové dodavatele řešení pro komunikaci a spolupráci.

  

- Inzerce -

HPE přináší průlomové řešení pro ukládání dat a doplňuje tak služby HPE GreenLake

HPE GreenLakeSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) představila inovace, které transformují úložiště HPE Storage v softwarově definovanou datovou službu. V rámci tohoto oznámení uvádí HPE platformu, jež naplňuje vizi Unified DataOps pro datová prostředí současnosti, přináší cloudový model provozu všude tam, kde se data nacházejí, a sjednocuje datové operace.

Helios
- inzerce -