facebook
Aktuality -> IT Business - 21. 3. 2014 11:30

Algotech rozšířil spolupráci s Oracle

bude nabízet řešení Oracle Exadata

exadata.jpgSpolečnosti Algotech a Oracle rozšířily svou dlouhodobou spolupráci v oblasti řešení pro big data. Algotech tento týden oznámil splnění požadovaných certifikací pro prodej a podporu řešení Oracle Exadata a získání prvního významného zákazníka z finančního sektoru.

„Algotech jako rostoucí firma samozřejmě hledá další možnosti diverzifikace svého portfolia a řešení pro big data a dlouhodobá spoluprádce se společností Oracle tomu nahrávají,“ uvedl Roman Kopecký, ředitel pro business development společnosti Algotech. „Pro získání certifikace je nutné úspěšné složení kurzů různých profesí, jako jsou obchodníci, presale konzultanti, technici. Je tedy nutné zapojit více osob,“ řekl IT Systems Kopecký.

Systém Oracle Exadata Database Machine spojuje v jednom celku hardware SUN a software Oracle. Je nasazován především u aplikací, u kterých musí být zajištěn trvalý a rychlý běh a zpracování. Systém je navržen pro provoz databází obsahujících velké množství dat, bere v úvahu frekvenci, s jakou jsou určitá data využívána, čímž selektivně vybírá ty uchovávané ve flash paměti. Ostatní data jsou uložena na běžných discích. „Tyto požadavky se objevují až v poslední době. Je to způsobené zejména tím, že objemy zpracovávaných dat rostou násobně,“ komentoval Kopecký. První úspěšný projekt Algotechu s nasazením systému Oracle Exadata realizovala společnost pro zákazníka z finančního sektoru. Jeho jméno Algotech nezveřejnil, uvedla pouze, že bude systém využíván především pro potřeby zpracování dat.

foto: archiv Oracle

 
  

- Inzerce -

Data and AI Forum

IBMNa prvním českém Data and AI Foru se dozvíte, jak můžete využít umělou inteligenci při práci s daty na všech úrovních a jak AI dokáže zrychlit jejich analýzu. Také vám povíme, jak využít open source prostředky při řešení data science a ukážeme různé způsoby vizualizace dat.

  

- Inzerce -

Czech PGA Tour 2020 začíná ve Slavkově a vy můžete být u toho!

Stupně vítězů Czech PGA Tour 2019Nejvyšší domácí profesionální série zahájí svou novou sezonu již po šesté v řadě ve Slavkově u Brna, Hrát se bude ve dnech 19. – 23. května a kromě hlavního turnaje profesionálů o 300tisícovou dotaci budou na programu i doprovodné turnaje pro partnery i juniory a chybět nebude ani tradiční sobotní dětský den.